Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11-12
Березень 2021
Тема номера:
 Облік у готельному бізнесі
Від редактора:

Шановні читачі!
На сьогодні топзапитанням від бізнесу є таке: коли отримаємо чергові нові форми податкової накладної та звітності з ПДВ, де враховано ставку ПДВ 14 %? Дійсно, ситуація непроста, бо щойно налаштувалися на одні форми податкової накладної та звітності з ПДВ, аж раптом отримали зн...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як переоцінювати орендоване майно: поради Фонду держмайна

лист ФДМУ від 05.02.2021 р. № 10-24-2411 

Премії та доплати працівникам КНП: чи є загроза неприбутковому статусу?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 17.04.2020 р. № 1587/6/99-00-07-02-02-06/ІПК 

Про залучення аудиторів до аудиту фінзвітності повідомляємо Нацкомісію за оновленою формою

наказ НКЦПФР "Про внесення змін до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 31 січня 2019 року № 43" від 12.01.2021 р. № 10 

Держпідприємства декларуватимуть держдивіденди за новою формою

наказ Мінфіну "Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку" від 12.01.2021 р. № 4  

Продовжуємо договір оренди держмайна: на які дати орієнтуватися

лист Фонду держмайна від 03.02.2021 р. № 10-16-2221 

Тема номера
Готелі: бухгалтерський облік

Бухгалтерський облік операцій готельного бізнесу ведуть за загальними правилами, установленими в НП(С)БО. Водночас у статті "Готелі: новації оподаткування ПДВ" ми зазначали, що тим готелям, які є платниками ПДВ, на цей момент найвигідніше, коли послуги з харчування входять до складу послуг із тимчасового розміщування (проживання). Окрім того, є певні особливості, пов'язані з тим, що готелі повинні мати відповідне матеріально-технічне оснащення (див. статтю "Готелі: основні нормативні вимоги"). Про це й поговоримо в нинішньому матеріалі.

Готелі: особливості обліку мінібарів

Здебільшого в готелях є мінібари. За новими правилами справляння ПДВ оподаткування операцій із реалізації продуктів у мінібарах залежить від того, як їх відображають у бухгалтерському обліку (див. про це статтю "Готелі: новації оподаткування ПДВ"). Тому в цьому матеріалі розповімо про особливості бухгалтерського обліку продуктів у мінібарах.

Готелі: податковий облік

У статті "Готелі: новації оподаткування ПДВ" ми розповіли про нові правила застосування пільгової ставки ПДВ 7 %, які завдяки Закону № 962 діють із 01.01.2021. У цьому матеріалі йтиметься про оподаткування готельних послуг іншими податками.

Готелі: основні нормативні вимоги

До всесвітньої пандемії готелі були прибутковим бізнесом. Пандемія COVID-19 внесла певні корективи, зокрема сфера туризму майже завмерла, тож зменшилася прибутковість і готельного бізнесу. Через це законотворці розробили певні заходи для підтримки готельєрів. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про основні нормативні вимоги щодо функціонування готелів.

Читати всю статтю...
Готелі: новації оподаткування ПДВ

У 2021 році відбулися новації у сфері оподаткування готельних послуг, а саме: завдяки Закону № 962 з 01.01.2021 ставка ПДВ на ці послуги становить 7 %. Водночас застосування цієї зниженої ставки викликає низку питань, які активно роз'яснюють податківці. У цьому матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про особливості оподаткування ПДВ готельних послуг, зважаючи на останні консультації податківців.

Аналітична палітра
Нова ставка ПДВ для агробізнесу – 14 %: хто, коли та як застосовує

Завдяки Закону № 1115, яким унесено зміни до ПКУ, імпортери та постачальники сільгосппродукції отримали знижену ставку ПДВ для широкого діапазону операцій. Не забули законотворці прописати й перехідні правила.

Тож, коли запрацюють зміни, до яких операцій застосовувати 14%-й ПДВ, яку ставку застосовувати для перехідних операцій і яка доля показаного раніше вхідного ПДВ – розповімо в цій статті.

Бухгалтерські будні
Гроші замість відпочинку, або Коли відпустку можна компенсувати

Право на відпочинок зазвичай реалізують наданням відпустки. Але іноді працівники отримують компенсацію. Ба більше, нерідко самі працівники цікавляться можливістю заміни днів відпочинку грошовою компенсацією. Тож сьогодні пропонуємо випадки компенсування відпусток розглянути детальніше.

Запитували? Відповідаємо
Забезпечувальний депозит: обираємо КЕКВ і готуємо документи до ДКСУ

Наша бюджетна установа орендує приміщення в іншої бюджетної установи. За договором оренди ми маємо сплатити на рахунок орендодавця забезпечувальний депозит. Через це виникли запитання: за яким КЕКВ потрібно провести таку оплату та які документи необхідно подати до ДКСУ для реєстрації відповідних зобов'язань?

(Маргарита М.)

Списання простроченої дебіторської заборгованості: окремі нюанси

Просимо дати консультацію щодо такого питання: підприємство відвантажило у 2014 році товар ФОП, за який так і не розрахувалися. Строк позовної давності минув. У 2020 році підприємство хоче списати прострочену дебіторську заборгованість. Підприємство є мікропідприємством і не застосовує податкові різниці. У зв'язку із цим виникли такі питання щодо ситуації, яка склалася.

1. Як правильно оформити списання простроченої заборгованості з боку підприємства та з боку ФОП (які документи, договір)?

2. Чи повинні ми виконати роль податкового агента й утримати ПДФО та військовий збір з урахуванням коефіцієнта, а не просто відобразити в Розрахунку, а чи ФОП сам повинен сплатити податки без застосування коефіцієнта?

3. Якщо на момент списання ФОП знявся з обліку та став звичайним громадянином – як діяти в такому разі?

4. Як відображає цю операцію ФОП у своїй звітності?

5. Чи є можливість не платити податки взагалі?

Крім того, є прострочена дебіторська заборгованість за відвантажені товари по юридичній особі, її теж хочемо списати, але щоб вона не ввійшла до податкових витрат (у ф. 2), а відразу списати на 44-й рахунок. Чи можна так зробити після проведення інвентаризації дебіторської заборгованості перед річним балансом?

Засновники сплачують податки за власний кошт: як уникнути доходу підприємства

Юридична особа перебуває на загальній системі оподаткування і є платником податку на прибуток. Підприємство не провадить господарської діяльності й не отримує прибутку, але сплачує податок на нерухомість і податок на землю відповідно до законодавства. Податки сплачує за рахунок власних коштів засновників підприємства. Як власні кошти засновників відобразити в бухгалтерському обліку, щоб їх не було визнано доходом підприємства?

Бюджет
Обираємо вартісний критерій для "бюджетних" МНМА: на яку суму орієнтуватись

Приводом для написання цієї статті стала поява роз'яснень Мінфіну та ДКСУ щодо тонкощів установлення бюджетними установами нових вартісних критеріїв для виокремлення об'єктів МНМА з-поміж ОЗ. Що ж, розберімося разом.

Підприємець
Кадрова звітність ФОПа: види й умови подання

Приватні підприємці повинні, окрім податків, звітувати ще й про кадри. Ми розглянемо, які саме звіти (а також випадки їх подання) вимагають від ФОПа-роботодавця.

Бухгалтеру на замітку
Інвестори реінвестують дивіденди в ТОВ: як оформити операцію

Учасники товариства приймають рішення щодо реінвестиції дивідендів у специфічних ситуаціях, зокрема, коли необхідно збільшити статутний капітал. Наразі є й альтернативний варіант такого збільшення, але він не відрізняється чіткістю в оподаткуванні. У цій статті розповімо про те, як можливо оформити операцію зі збільшення статутного капіталу за рахунок інвесторів.

Читати всю статтю...
Інвестори реінвестують дивіденди в ТОВ: облік та оподаткування

У статті "Інвестори реінвестують дивіденди в ТОВ: як оформити операцію" ми розповідали про те, які особливості має оформлення операції з реінвестиції дивідендів. Продовжуючи тему, в цьому матеріалі розглянемо порядок відображення операції з реінвестиції дивідендів в податковому та бухгалтерському обліку.

Дивіденди, отримані інвестором від резидента: бухгалтерський і податковий облік

Порядок відображення в бухгалтерському обліку дивідендів, які отримав інвестор – юридична особа від нерезидента, залежить від статусу сторін. Зокрема, дивіденди від асоційованого та дочірнього підприємства відображають за методом участі у капіталі. Ці особливості впливають і на податковий облік, про що розповімо в статті.

Дивіденди, отримані інвестором від нерезидента: бухгалтерський і податковий облік

Порядок відображення в бухгалтерському обліку інвестора операцій з отримання дивідендів від нерезидента має специфіку, оскільки зазвичай такі дивіденди виплачують в іноземній валюті. Нещодавно відбулися зміни й у податковому обліку нерезидентських дивідендів. Про це й розповімо в статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua