індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у Харківській області від 01.02.2021 р. № 333/ІПК/20-40-04-02-14
роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб'єкта господарювання державного сектору економіки, затверджений наказом Мінекономіки від 22.01.2021 р. № 122
Підприємство виплатило дивіденди (юрособам і фізособам) у I кварталі 2021 р. за попередні роки: 2016, 2017, 2018. За 2016 рік авансовий внесок із податку на прибуток сплачено у 2017 році (дивіденди виплатили тільки зараз), а за 2017 і 2018 роки авансовий внесок сплачено у 2021 році. Як відображати в декларації з податку на прибуток та додатках АВ і ЗП такі виплати?
В матеріалах "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: основні моменти" та "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: особливості" ми розповідали про основні підходи до виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація). У цій статті продемонструємо процедуру виправлення помилки перспективним способом на прикладі.
У статтях "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: основні моменти" та "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: особливості" було викладено основні моменти щодо виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація). У цьому матеріалі Б&З покаже на прикладі процедуру виправлення помилки за минулий рік ретроспективним способом.
Декларацію з податку на прибуток платники вперше подаватимуть за оновленою формою за I квартал 2021 року. Нововведень небагато – про них можна прочитати в матеріалі "Прибуткову" декларацію знову відредагували: ознайомлюємося зі змінами". У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає основні моменти, пов'язані з поданням "прибуткової" декларації.
Як то кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить. Цілком природно, що платник може припуститися помилки й у податковій декларації з податку на прибуток (далі – Декларація). І хоча процедура виправлення помилок не нова, освіжити її в пам'яті не завадить. Про це й поговоримо у статті.
У статті "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: основні моменти" ми розповіли про загальні правила виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток (далі – Декларація). Проте на практиці виникають різні ситуації, коли виправлення помилок має особливості. У статті розповімо про те, як саме це можна зробити.
29.03.2021 ДПСУ оприлюднила на своєму офіційному вебсайті оновлений станом на цей день План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.
З оприлюдненої на сайті ДПСУ інформації випливає, що податківці оновили, зокрема, розділ IV – "Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Дізнавшись про таку новину, платники ЄСВ захвилювалися і почали запитувати: невже це оновлення означає, що податківці дійсно мають намір уже проводити планові перевірки з ЄСВ, не дивлячись на наявний мораторій щодо таких перевірок?
Нам надійшов товар – дезінфекційні засоби, зареєстровані та внесені до переліку дезінфекційних засобів МОЗ України з кодом 3808, мають пільгу з ПДВ згідно з Постановою № 224. Товар нині лежить на митниці, тому що митниця присвоює нашому товару код 2208. Цей код підпадає під акциз як спиртовмісний (у нашому товарі етанол 68 % спирт денатурований). Якщо все-таки митниця нарахує на наш товар акциз – як нам цей товар надалі продавати? Теж з акцизом?
Продовжуючи "пальну" тематику, розпочату статтею "Пальне в бюджетній установі: облік придбання за готівку", пропонуємо розглянути питання придбання таких запасів у безготівковій формі.
Чимало бюджетних установ мають у своєму розпорядженні автомобілі, іншу техніку й обладнання (дизельні генератори, бензопили, газонокосарки, мотокоси тощо), які споживають пально-мастильні матеріали (далі – ПММ). Тому з обліком такого виду запасів, як пальне, виникає безліч запитань. Тож розберемося, що й до чого, і розпочнемо з придбання за готівкові кошти.
Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Це не просто фрази, а пряма норма ст. 1291 Конституції України.
Очевидно, що податкові органи першочергово повинні показувати свій позитивний приклад щодо виконання судових рішень і законослухняності.
Однак, на жаль, не всі судові рішення сторони виконують у добровільному порядку, включаючи податкові органи. І платнику податків, на користь якого ухвалено рішення, доводиться докладати додаткових зусиль і в установленому законом порядку "змушувати" податковий орган виконати те, що має бути виконано.
У цій статті ми розглянемо декілька методів "примусу" податкового органу виконати рішення суду, а саме як змусити податківців виконати рішення суду, яким їх зобов'язано зареєструвати податкову накладну. Проте ці методи можна застосовувати і в інших ситуаціях.
Платники податків продовжують пошук шляхів оскарження рішень податкових органів про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН. Очевидним і зрозумілим для багатьох способом є, звичайно, оскарження рішень до суду. Однак останнім часом чимало запитань виникає щодо можливості оскарження відмови в реєстрації податкових накладних через бізнес-омбудсмена.
Нова зарплатна звітність, що увібрала в себе звичні форми звіту з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, уже на часі. Докладно її заповнення розглянуто в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми". Про основні правила звітування з ПДФО та ВЗ можна дізнатися із статті "Додаток 4ДФ до Податкового розрахунка: алгоритм заповнення". А зараз предметніше поговоримо про деякі особливості заповнення "наступника" форми № 1 ДФ.
Відомості про трудові відносини осіб і період проходження військової служби – це окремий додаток Д5 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).
Докладніше про складання Розрахунка читайте в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми".
За звітні податкові періоди починаючи з 2021 року роботодавці-страхувальники подають податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).
Цей Розрахунок має різні типи – звітний, звітний новий, уточнюючий, а також довідковий. Саме на останньому типі й зосередимо увагу у статті.
Нова форма звітності, яку слід подавати за І квартал 2021 року, має назву "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску" (далі – Розрахунок).
Її складають і подають роботодавці-страхувальники та податкові агенти відповідно до Порядку № 4. Термін подання – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам – це додаток Д1 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).
Докладніше про складання Розрахунка читайте в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми".
Цей додаток не потрібно подавати, якщо страхувальник у звітному кварталі не використовував працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством (на умовах цивільно-правового договору).
По суті, додаток Д1 є аналогом таблиці 6 форми № Д4 звіту з ЄСВ. Водночас є певні новації, які потрібно врахувати під час складання цього додатка. Далі про це докладніше.
4ДФ "Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору" – це додаток 4 до Податкового розрахунка сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).
Докладніше про складання Розрахунка читайте в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми".