Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№15-16
Квітень 2021
Тема номера:
Декларація з податку на прибуток
Від редактора:

Шановні читачі!
Початок квітня ознаменовано митарствами бухгалтерів у намаганнях подати об'єднану зарплатну звітність, а точніше неможливістю її подання в окремих випадках. Це, звісно, проблема тих, хто хотів подати швидше цей диво-звіт. Традиційно перешкодою стали "тимчасові технічні труднощ...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Підприємство-єдинник поповнює власний додатковий капітал: чи потрапить такий внесок до доходів

індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у Харківській області від 01.02.2021 р. № 333/ІПК/20-40-04-02-14 

Чи потрібно підприємству надсилати податківцям звіт про управління?

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Оновлено форми фінпланів і звітів про їх виконання: перше застосування – з 2022 року

Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб'єкта господарювання державного сектору економіки, затверджений наказом Мінекономіки від 22.01.2021 р. № 122

Тема номера
Дивіденди за попередні роки в новій декларації з податку на прибуток

Підприємство виплатило дивіденди (юрособам і фізособам) у I кварталі 2021 р. за попередні роки: 2016, 2017, 2018. За 2016 рік авансовий внесок із податку на прибуток сплачено у 2017 році (дивіденди виплатили тільки зараз), а за 2017 і 2018 роки авансовий внесок сплачено у 2021 році. Як відображати в декларації з податку на прибуток та додатках АВ і ЗП такі виплати?

"Прибуткова" декларація: виправлення помилки перспективним способом на прикладі

В матеріалах "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: основні моменти" та "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: особливості" ми розповідали про основні підходи до виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація). У цій статті продемонструємо процедуру виправлення помилки перспективним способом на прикладі.

"Прибуткова" декларація: виправлення помилки ретроспективним способом на прикладі

У статтях "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: основні моменти" та "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: особливості" було викладено основні моменти щодо виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація). У цьому матеріалі Б&З покаже на прикладі процедуру виправлення помилки за минулий рік ретроспективним способом.

Декларація з податку на прибуток за I квартал 2021 року: основні моменти

Декларацію з податку на прибуток платники вперше подаватимуть за оновленою формою за I квартал 2021 року. Нововведень небагато – про них можна прочитати в матеріалі "Прибуткову" декларацію знову відредагували: ознайомлюємося зі змінами". У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає основні моменти, пов'язані з поданням "прибуткової" декларації.

Читати всю статтю...
Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: основні моменти

Як то кажуть, не помиляється той, хто нічого не робить. Цілком природно, що платник може припуститися помилки й у податковій декларації з податку на прибуток (далі – Декларація). І хоча процедура виправлення помилок не нова, освіжити її в пам'яті не завадить. Про це й поговоримо у статті.

Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: особливості

У статті "Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: основні моменти" ми розповіли про загальні правила виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток (далі – Декларація). Проте на практиці виникають різні ситуації, коли виправлення помилок має особливості. У статті розповімо про те, як саме це можна зробити.

Аналітична палітра
Оновлення Плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік: чи варто хвилюватись

29.03.2021 ДПСУ оприлюднила на своєму офіційному вебсайті оновлений станом на цей день План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.

З оприлюдненої на сайті ДПСУ інформації випливає, що податківці оновили, зокрема, розділ IV – "Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Дізнавшись про таку новину, платники ЄСВ захвилювалися і почали запитувати: невже це оновлення означає, що податківці дійсно мають намір уже проводити планові перевірки з ЄСВ, не дивлячись на наявний мораторій щодо таких перевірок?

Читати всю статтю...
Запитували? Відповідаємо
Перекласифікація товару на митниці в підакцизний: нюанси подальшого продажу

Нам надійшов товар – дезінфекційні засоби, зареєстровані та внесені до переліку дезінфекційних засобів МОЗ України з кодом 3808, мають пільгу з ПДВ згідно з Постановою № 224. Товар нині лежить на митниці, тому що митниця присвоює нашому товару код 2208. Цей код підпадає під акциз як спиртовмісний (у нашому товарі етанол 68 % спирт денатурований). Якщо все-таки митниця нарахує на наш товар акциз – як нам цей товар надалі продавати? Теж з акцизом?

Бюджет
Пальне в бюджетній установі: облік придбання в безготівковій формі

Продовжуючи "пальну" тематику, розпочату статтею "Пальне в бюджетній установі: облік придбання за готівку", пропонуємо розглянути питання придбання таких запасів у безготівковій формі.

Пальне в бюджетній установі: облік придбання за готівку

Чимало бюджетних установ мають у своєму розпорядженні автомобілі, іншу техніку й обладнання (дизельні генератори, бензопили, газонокосарки, мотокоси тощо), які споживають пально-мастильні матеріали (далі – ПММ). Тому з обліком такого виду запасів, як пальне, виникає безліч запитань. Тож розберемося, що й до чого, і розпочнемо з придбання за готівкові кошти.

Порада юриста
Як "примусити" податківців виконати рішення суду про реєстрацію податкових накладних

Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Це не просто фрази, а пряма норма ст. 1291 Конституції України.

Очевидно, що податкові органи першочергово повинні показувати свій позитивний приклад щодо виконання судових рішень і законослухняності.

Однак, на жаль, не всі судові рішення сторони виконують у добровільному порядку, включаючи податкові органи. І платнику податків, на користь якого ухвалено рішення, доводиться докладати додаткових зусиль і в установленому законом порядку "змушувати" податковий орган виконати те, що має бути виконано.

У цій статті ми розглянемо декілька методів "примусу" податкового органу виконати рішення суду, а саме як змусити податківців виконати рішення суду, яким їх зобов'язано зареєструвати податкову накладну. Проте ці методи можна застосовувати і в інших ситуаціях.

Розблокування податкових накладних через бізнес-омбудсмена

Платники податків продовжують пошук шляхів оскарження рішень податкових органів про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН. Очевидним і зрозумілим для багатьох способом є, звичайно, оскарження рішень до суду. Однак останнім часом чимало запитань виникає щодо можливості оскарження відмови в реєстрації податкових накладних через бізнес-омбудсмена.

Бухгалтеру на замітку
4ДФ: особливості заповнення та виправлення помилок

Нова зарплатна звітність, що увібрала в себе звичні форми звіту з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, уже на часі. Докладно її заповнення розглянуто в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми". Про основні правила звітування з ПДФО та ВЗ можна дізнатися із статті "Додаток 4ДФ до Податкового розрахунка: алгоритм заповнення". А зараз предметніше поговоримо про деякі особливості заповнення "наступника" форми № 1 ДФ.

Додаток Д5 до Розрахунка: як подавати інформацію про застрахованих осіб

Відомості про трудові відносини осіб і період проходження військової служби – це окремий додаток Д5 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).

Докладніше про складання Розрахунка читайте в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми".

Зарплатна звітність: особливості подання Розрахунка з типом "Довідковий"

За звітні податкові періоди починаючи з 2021 року роботодавці-страхувальники подають податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).

Цей Розрахунок має різні типи – звітний, звітний новий, уточнюючий, а також довідковий. Саме на останньому типі й зосередимо увагу у статті.

Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми

Нова форма звітності, яку слід подавати за І квартал 2021 року, має назву "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску" (далі – Розрахунок).

Її складають і подають роботодавці-страхувальники та податкові агенти відповідно до Порядку № 4. Термін подання – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Додаток Д1 до Розрахунка: особливості відображення відомостей про ЄСВ

Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам – це додаток Д1 до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).

Докладніше про складання Розрахунка читайте в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми".

Цей додаток не потрібно подавати, якщо страхувальник у звітному кварталі не використовував працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством (на умовах цивільно-правового договору).

По суті, додаток Д1 є аналогом таблиці 6 форми № Д4 звіту з ЄСВ. Водночас є певні новації, які потрібно врахувати під час складання цього додатка. Далі про це докладніше.

Додаток 4ДФ до Податкового розрахунка: алгоритм заповнення

4ДФ "Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору" – це додаток 4 до Податкового розрахунка сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).

Докладніше про складання Розрахунка читайте в матеріалі "Податковий розрахунок – 2021: заповнення нової форми".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua