Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№19-20
Травень 2021
Тема номера:
Транспортне експедирування
Від редактора:

Шановні читачі!
Як завжди, швидко закінчилися травневі свята, і ми з вами поринаємо в робочий процес. Тож щиро бажаємо легкого й безстресового відновлення трудового ритму.
А тему номера ми присвятили транспортному експедируванню, оскільки маємо запитання від наших клієнтів. Також традиційн...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Держдивіденди за підсумками 2020 року: хто та скільки заплатить

постанова Кабміну "Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2020 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави" від 28.04.2021 р. № 415 

Пальне у причепі-цистерні: чи потрібна ліцензія на зберігання

індивідуальна податкова консультація ДПС від 09.04.2021 р. № 1456/ІПК/99-00-09-03-02-06 

Як подати електронну версію фінансової звітності й аудиторського звіту до ДПС

роз'яснення з категорії 102.20.01 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Що важливіше: дата складання чи дата підписання електронної первинки?

індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 27.04.2021 р. № 1745/ІПК/04-36-18-03-15 

Заміна розпорядника акцизного складу, на якому є залишки пального

роз'яснення з категорії 129.06 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Чи можна скласти авансовий звіт в електронному вигляді?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 14.04.2021 р. № 1536/ІПК/99-00-04-03-03-06  

Тема номера
Договори транспортного експедирування в ЗЕД: "прибуткове" оподаткування в експедитора-резидента

Відображення в податковому обліку операцій за договорами транспортного експедирування в зовнішньоекономічній діяльності має специфіку, адже в деяких випадках "високодохідним" платникам необхідно здійснювати коригування фінансового результату та нараховувати податок на фрахт. Про це й розповімо у статті.

Договори транспортного експедирування в ЗЕД: оподаткування ПДВ в експедитора-резидента

Порядок оподаткування ПДВ в експедитора-резидента операцій за договорами транспортного експедирування в зовнішньоекономічній діяльності складний, оскільки особливих норм щодо цього в ПКУ не передбачено, а пряме застосування загальних норм призводить до додаткового податкового навантаження на експедитора. Цю проблемну ситуацію свого часу вирішили податківці, які в УПК № 610 окреслили специфіку оподаткування ПДВ операцій за договорами транспортного експедирування. Незважаючи на те, що з моменту видання УПК № 610 минуло багато часу, контролери й надалі користуються цим документом. Отже, у цій статті розповімо про те, як наразі оподатковують ПДВ операції за договорами транспортного експедирування в ЗЕД.

Договори транспортного експедирування в ЗЕД: бухгалтерський облік в експедитора

У статті "Договори транспортного експедирування в межах України: бухгалтерський облік в експедитора" ми розповідали про загальний порядок відображення в бухгалтерському обліку послуг, наданих експедитором. Водночас бухгалтерський облік операцій за договорами транспортного експедирування в зовнішньоекономічній діяльності має специфіку, оскільки послуги за такими договорами зазвичай оплачують в іноземній валюті. З огляду на це у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН продемонструє специфіку обліку за вказаними договорами на прикладі.

Договори транспортного експедирування в межах України: бухгалтерський облік в експедитора

Продовжуючи тему відображення в обліку операцій за договорами транспортного експедирування, у цій статті продемонструємо на прикладах бухгалтерський облік в експедитора.

Транспортне експедирування: правові аспекти

Суб'єкти господарювання активно використовують договори транспортного експедирування для організації перевезень як на території України, так і за кордоном. Водночас на практиці може бути застосовано різні види таких договорів, про що видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.

Читати всю статтю...
Транспортне експедирування: необхідні документи

У статті "Транспортне експедирування: правові аспекти" ми розповіли про особливості укладення договорів транспортного експедирування. Зазвичай у практиків виникають запитання, пов'язані з документальним оформленням таких договорів. Про це й поговоримо.

Договори транспортного експедирування в межах України: податковий облік в експедитора

Розглядаючи у статті "Транспортне експедирування: правові аспекти" договори транспортного експедирування, ми зазначили, що експедитор може надавати послуги за прямими та посередницькими договорами. У цій статті розповімо про особливості в експедитора податкового обліку за договорами транспортного експедирування.

Аналітична палітра
Неповний робочий час: особливості надання відпусток

З різних причин деякі підприємства установлюють працівникам режим неповного робочого часу. Відпускні розраховують відповідно до Порядку № 100. З основними правилами й алгоритмом розрахунку відпускних можна ознайомитись у матеріалі "Відпускні-2021: зміни в порядку розрахунку".

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Перехідні відпускні: нарахування ЄСВ, оподаткування, відображення у звітності

Перехідними називають відпустки, що розпочинаються в одному місяці, а закінчуються в наступних. Таке трапляється доволі часто, адже працівник може мати право на щорічну основну й додаткову відпустки, а також на додаткову відпустку на дітей. Водночас початок відпустки може припадати на середину чи кінець календарного місяця. Тож питання щодо особливостей нарахування ЄСВ на перехідні відпускні та їх оподаткування виникають постійно.

Запитували? Відповідаємо
Продовження декретної відпустки: як відображати в додатках Д1 та Д5 Податкового розрахунка

Підкажіть, будь ласка, як заповнювати додатки Д1 і Д5 нової звітності з ЄСВ та ПДФО в ситуації, що склалась.

Працівниця пішла у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами у вересні 2020 р., яка повинна була закінчитися 31.01.2021.

Нарахування декретних було відображено у відповідному звіті з ЄСВ за вересень 2020 р. (зокрема, і за січень 2021 р.).

На підставі вторинного лікарняного листка відпустку було продовжено на період 01 січня – 14 лютого 2021 року, розраховано декретні виплати за лютий 2021 р. у січні 2021 р., які отримано та виплачено в лютому 2021 р. Чи потрібно у гр. 10 Д5 вказувати дату саме закінчення відпустки за вторинним лікарняним листком – 14 лютого? Графи 11 – 15 не заповнювати?

Чи заповнювати гр. 16 номером і серією вторинного лікарняного листка про закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, якщо він є продовженням лікарняного листка, дані якого було вказано раніше – у 2020 році?

Зменшення посадового окладу: чи нараховувати середній заробіток та індексацію

22.10.2020 працівника прийнято на посаду заступника начальника відділу запасних частин із посадовим окладом 35500 грн, на 4 години роботи: 35500 / 2 = 17750,00 грн.

01.01.2021 потрібно зменшити оклад на 18000,00 та перевести працівника на 8 годин роботи. Як це зробити правильно? Що з індексацією?

Базовим періодом для індексації з/п залишається жовтень 2020 року, оскільки переведення з 4 на 8 годин роботи впливає на виплату індексації, а не на нарахування, і зменшення окладу не змінює базового періоду індексації (тільки останнє підвищення окладу (жовтень 2020 р.)), так?

Про зміну умов праці працівника попереджено за 2 місяці, він погодився (наказ).

Чи потрібно за перші 2 тижні роботи за зменшеним окладом доплачувати за середнім різницю в окладах (за більшим) (ст. 114 КЗпП)? У цій статті сказано про переведення на іншу нижчеоплачувану роботу – у нас переведення як такого не було. Працівник той самий, посаду не змінено, змінено години роботи й суму окладу.

Якщо треба робити доплату за два тижні за середнім, то як правильно розрахувати? Нарахований дохід становив: листопад 2020 р. – 17750,00 грн, грудень 2020 р. –17750,00 грн.

Роз'ясніть, як правильно?

Бюджет
Документуємо списання рухомого майна бюджетної установи

Продовжуючи тему, розпочату у статті "Документуємо списання нерухомого майна бюджетної установи", пропонуємо з'ясувати особливості підготовки документів для ухвалення рішення щодо списання рухомого майна бюджетників.

Документуємо списання нерухомого майна бюджетної установи

Приводом для написання цієї статті став лист Міносвіти від 05.02.2021 р. № 1/9-56, у якому відомство розкрило своє бачення на документальне оформлення процедури списання майна. Пропонуємо на підставі цього листа зафіксувати умовний чек-лист документів, що супроводжують ухвалення рішення про списання майна.

Бухгалтеру на замітку
Подання податківцям оприлюдненої фінзвітності разом з аудиторським звітом: особливості процедури

У 2021 році підприємства, які зобов'язані оприлюднювати фінансову звітність разом з аудиторським звітом, уперше її подаватимуть до податкових органів. У зв'язку із цим виникає низка запитань, на які й відповість у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua