"/>
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№23-24
Червень 2021
Тема номера:
 Імпорт – експорт сільгосппродукції
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера цього разу ми присвятили на ваші прохання експортно-імпортним операціям із сільгосппродукцією. Тож сподіваємося, що в цій частині розставлено всі крапки над "і".
Традиційно відповідаємо на ваші запитання та інформуємо про важливі зміни й роз'яснення.
Чекаємо...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Місце доходів і видатків бюджетної установи в "неприбутковому" Звіті: пам'ятка ДПС

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 19.05.2021 р. № 1904/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Перевитрата пального та наявність прибутку: чи є загроза "вилетіти" з Реєстру неприбутківців

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 19.05.2021 р. № 1902/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Перегляд строку корисного використання "нульових" ОЗ – право підприємства: судовий кейс

постанова ВС від 18.11.2020 р. № 640/18096/18 (№ К/9901/28915/19) 

ДПС не мають права нав'язувати методику дисконтування боргів: висновки Феміди

рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.07.2020 р. № 160/13265/19 

Особливості виплати авансу в разі простоїв і контрактникам

листи Мінекономіки від 02.04.2021 р. № 4711-06/20380-07 та № 4711-06/20369-07

ТЦУ: чергова УПК від Мінфіну

Узагальнююча податкова консультація щодо застосування окремих положень статті 39 Податкового кодексу України, у тому числі під час коригування фінансового результату до оподаткування на підставі підпунктів 140.5.4, 140.5.51 та 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу, затверджена наказом Мінфіну від 14.05.2021 р. № 266

Відсотки на залишок коштів – не перепона для неприбуткового статусу підприємства

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 19.05.2021 р. № 1900/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Відсутність НП(С)БО-методики дисконтування не компенсує МСФЗ: позиція ВС

постанова ВС від 28.04.2021 р. у справі № 640/13685/19  

Тема номера
Імпорт агропродукції: валютне регулювання

У сфері регулювання зовнішньоекономічної діяльності є певні обмеження, яких необхідно дотримуватися всім суб'єктам господарювання, зокрема й імпортерам агропродукції. У цій статті нагадаємо аспекти, пов'язані з валютним регулюванням імпорту агропродукції.

Імпорт агропродукції: податковий облік

Податковий облік операцій з імпорту агропродукції має особливості. Адже деякі види агропродукції наразі оподатковуються ПДВ за зниженою ставкою 14 %. Є також певні нюанси, пов'язані з обліком податку на прибуток. Про це розповімо в статті.

Імпорт агропродукції: бухгалтерський облік

Продовжуючи тему відображення в обліку імпорту агропродукції (див. статтю "Імпорт агропродукції: податковий облік"), у статті розглянемо особливості бухгалтерського обліку цих операцій.

Експорт агропродукції: бухгалтерський облік

Особливість відображення в бухгалтерському обліку операцій експорту агропродукції полягає в тому, що в розрахунках із контрагентами використовують іноземну валюту. Отже, такі операції підпадають під дію НП(С)БО 21, і в певних випадках на них потрібно нараховувати курсові різниці. Про ці особливості розповімо у статті.

Експорт агропродукції: дозвільні документи

Незважаючи на пандемію Covid-19, експорт сільгосппродукції з України залишається вигідним бізнесом. Між тим така діяльність супроводжується різними дозвільними документами, що необхідно врахувати експортеру. Про це видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.

Читати всю статтю...
Експорт агропродукції: податковий облік

У статті "Експорт агропродукції: дозвільні документи" ми розглядали організаційні питання, пов'язані з експортом сільгосппродукції. У цій статті розповімо про відображення таких операцій в податковому обліку.

Експорт агропродукції: валютне регулювання

Валютне регулювання експорту агропродукції здійснюють за загальними правилами. У цій статті нагадаємо основні моменти, пов'язані з проведенням розрахунків експортера-сільгосппідприємства з нерезидентом-покупцем.

Бухгалтерські будні
Зарплатний аванс: як рахувати та чи можна не платити

Заробітна плата за першу половину місяця попри давність норм, якими це питання регулюють, періодично викликає запитання. Тож сьогодні пригадаймо основні положення щодо виплати авансу.

Запитували? Відповідаємо
Додаток 4ДФ до Розрахунка: за які підрозділи подавати

Щодо яких підрозділів юридична особа повинна подавати в додатку 4ДФ інформацію до податкового органу за місцезнаходженням цих підрозділів?

Іноземець – приватний підприємець: чи сплачувати ЄСВ?

Чи повинен сплачувати ЄСВ у розмірі 22 % ФОП – платник єдиного податку 3 групи, який є іноземною особою та проживає в Україні на підставі посвідки на проживання?

Бюджет
Бюджетній установі подарували ОЗ із нульовою залишковою вартістю: як показати в обліку

У діяльності бюджетних установ трапляються випадки, коли подароване їм вживане майно за даними обліку попереднього власника було повністю замортизовано (залишкова вартість дорівнює нулю). Як далі обліковувати такий "дарунок" новому власнику? Спробуємо з'ясувати.

Порада юриста
Неприйняття таблиці даних: практика оскарження

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Підприємство надає послуги з виробництва комбікормів на давальницьких умовах. Намагаючись подати таблицю даних платника ПДВ із кодом 10.91, що відповідає цій послузі, отримує відмову з причиною, що "код 10.91 не відповідає актуальним кодам товарів згідно з УКТ ЗЕД та/або кодам послуги згідно з ДКПП". Під час дзвінка на гарячу лінію податкової виявилось, що цього коду немає у версії довідника податкової, незважаючи на те, що він є в актуальному державному класифікаторі. Як наслідок, блокуються всі податкові накладні з кодом ДКПП 10.91. Чи є якесь вирішення цієї проблеми?".

Бухгалтеру на замітку
Додаток Д1 до Розрахунка: коригування реквізитів застрахованих осіб

Сьогодні поговоримо про виправлення помилок у додатку 1 "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам" (Д1) до Податкового розрахунка сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок). Попри те що цей додаток є майже аналогом таблиці 6 форми № Д4 звіту з ЄСВ, порядок виправлення помилок дещо відрізняється від того порядку, який раніше було передбачено для звіту з ЄСВ.

Як визначають робочий рік для чергової щорічної відпустки та її тривалість

Як правильно визначати робочий рік для надання щорічної відпустки? Чи впливає на відлік робочого року відпустка по догляду за дитиною до трьох (шести) років. Відповіді – на конкретних прикладах.

Об'єднана зарплатна звітність: актуальні запитання – відповіді. Частина І

Подання нової об'єднаної звітності за І квартал 2021 р. для переважної більшості бухгалтерів стало справжнім випробуванням. Попри те, що новий Розрахунок було анонсовано як спрощений варіант подання звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, на практиці все вийшло навпаки. Основна причина – неякісне програмне забезпечення й велика кількість технічних помилок, які не давали можливості подати Розрахунок вчасно. Можливо, подання Розрахунка за ІІ квартал цього року буде простішим (адже в ДПСУ є час вирішити питання з технічним забезпеченням процесу подання звітності), але це покаже час. Наразі ж варто звернути увагу на методологічні питання, які виникають під час заповнення окремих додатків до Розрахунка. Зрозуміло, що таких питань безліч, тому зосередимося на найпоширеніших із них.

Читати всю статтю...
Об'єднана зарплатна звітність: актуальні запитання – відповіді. Частина ІІ

У цій статті продовжуємо надавати відповіді на популярні запитання. Розпочато цю тему статтею "Об'єднана зарплатна звітність: актуальні запитання – відповіді. Частина І".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua