Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№31-32
Серпень 2021
Тема номера:
Фінансовий лізинг
Від редактора:

Шановні читачі!
Цього разу тему номера ми присвятили фінансовому лізингу, оскільки не так давно у цій частині оновлено законодавство. Тож, як завжди, читайте про це від А до Я.
Традиційно номер зацікавить не лише бізнес, а й бюджетників. Звісно, як зазвичай, відповідаємо на ваші запитання...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як отримати батьківську відпустку – порядок від КМУ

постанова Кабміну "Про затвердження Порядку надання відпустки при народженні дитини" від 07.07.2021 р. № 693  

Облік у ФОП: нова форма дохідно-витратної реєстрації

наказ Мінфіну "Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення" від 13.05.2021 р. № 261 

Пальне в автоцистерні для власних потреб: чи потрібна ліцензія на зберігання

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 14.06.2021 р. № 2383/ІПК/99-00-09-03-02-06 

Нова форма держреєстрації відокремленого підрозділу

наказ Мін'юсту "Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5" від 08.07.2021 р. № 2398/5 

Цифровізація трудової діяльності

постанова ПФУ "Про затвердження Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі" від 12.03.2021 р. № 11-1 

Дистанційна робота: форма трудового договору

наказ Мінекономіки "Про затвердження типових форм трудових договорів про надомну та дистанційну роботу" від 05.05.2021 р. № 913-21 

Замовник торгів реорганізується: що робити з тендером правонаступнику

лист Мінекономіки від 15.07.2021 р. № 3304-04/36904-06 

Бюджетникам переглянули зміст деяких субрахунків і проведень

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі" від 28.05.2021 р. № 299  

Надомна робота: форма трудового договору

наказ Мінекономіки "Про затвердження типових форм трудових договорів про надомну та дистанційну роботу" від 05.05.2021 р. № 913-21 

Тема номера
Договори фінансового лізингу: облік за НП(С)БО в орендодавця

У статті "Договори фінансового лізингу: критерії визнання" ми проаналізували критерії (ознаки), у разі дотримання яких оренду визнають фінансовою, та розповіли, як визначити теперішню вартість мінімальних орендних платежів. У цій статті Б&З розкриє особливості ведення бухгалтерського обліку в орендодавця.

Договори фінансового лізингу: податковий облік

Порядок відображення в податковому обліку операцій за договорами фінансового лізингу не перший рік викликає запитання. Адже тут є певні нюанси, які потрібно врахувати сторонам договору. У публікації "Договори фінансового лізингу: критерії визнання" ми розглянули умови, за яких лізинг уважають фінансовим для цілей податкового обліку. У цій же статті розповімо про особливості податкового обліку вказаних операцій за внутрішньоукраїнськими договорами фінансового лізингу.

Договори фінансового лізингу з грошовим еквівалентом, вираженим в іноземній валюті: податковий облік

У статті "Договори фінансового лізингу: важливі аспекти" ми зазначали, що відповідно до нового Закону № 1201 сторони за договором фінансового лізингу мають право визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті. Такий порядок сторони застосовували і раніше, але тоді його правомірність викликала питання. Наразі перешкод для такого способу вираження зобов'язань немає, а в умовах інфляції він є досить зручним для орендодавця. Тому в цій статті розповімо про особливості відображення в податковому обліку операцій за такими договорами.

Договори фінансового лізингу: облік за НП(С)БО в орендаря

У публікації "Договори фінансового лізингу: облік за НП(С)БО в орендодавця" ми розповідали про особливості бухгалтерського обліку операцій за договорами фінансової оренди в орендодавця. Облік в орендаря за НП(С)БО 14 є до певної міри "дзеркальним", про що і йтиметься в цій статті.

Договори фінансового лізингу: важливі аспекти

У статті "Договори фінансового лізингу: що змінилося" ми розглядали новації Закону № 1201, який набув чинності з 13.06.2021. У цій статті зупинимось на важливих аспектах укладання та реалізації договору фінансового лізингу.

Договори фінансового лізингу: що змінилося

Нещодавно, 13.06.2021, набув чинності новий Закон № 1201. Порівняно з попередником – Законом № 723/97, цей Закон містить певні новації, що регулюють порядок укладання й реалізації договору фінансового лізингу. Що саме змінилося, розповімо у цій статті.

Читати всю статтю...
Договори фінансового лізингу: критерії визнання

У статті "Договори фінансового лізингу: що змінилося" ми зазначили, що в новому Законі № 1201 наведено ознаки (умови) кваліфікації фінансового лізингу, аналогічні до раніше вказаних у пп. 14.1.97 ПКУ. Але з 25.07.2021 набув чинності Закон № 1605, яким було змінено критерії з пп. 14.1.97 ПКУ. Водночас є ще одні критерії, які використовують для класифікації фінлізингу в бухгалтерському обліку. У цій статті проаналізуємо, наскільки вони збігаються та як класифікувати фіноренду в бухгалтерському обліку.

Фінлізинг як фінансова послуга

Послуги, що надають за договором фінансового лізингу, як раніше, так і зараз належать до фінансових. Це певною мірою обмежує коло осіб, які можуть їх надавати. Причому судова практика свідчить про те, що іноді лізингоодержувачі намагаються визнати договори недійсними, зокрема, апелюючи до того, що такі послуги повинні надавати певні особи. Про це й поговоримо в матеріалі.

Аналітична палітра
Податкова амністія, або Одноразове декларування: кому готуватися з 1 вересня 2021 року

21 липня 2021 року набув чинності Закон № 1542, яким установлено проведення з 1 вересня 2021 року одноразового (спеціального) добровільного декларування або інакше – податкової амністії.

Зрозуміло, що основна мета цієї акції – наповнення бюджету через сплату окремого збору з незадекларованих доходів фізичних осіб. Тож саме для цього й буде проведено декларування грошових активів, майна та майнових прав, одержаних (набутих) за доходи, з яких, порушивши вимоги законодавства, не було сплачено відповідні податки та збори.

Попри добровільний характер цієї акції, надалі все ж можливі певні заходи, спрямовані на тих осіб, які не скористаються запропонованим декларуванням зазначених активів. І, очевидно, ці заходи вже застосовуватимуть після запровадження в Україні контролю за витратами фізичних осіб на предмет їх відповідності сумі задекларованих доходів.

Бухгалтерські будні
Сезонні працівники: особливості трудових відносин

Літня пора року зазвичай актуалізує низку запитань, серед яких особливості сезонної праці. Про особливість організації використання найманої праці в такому форматі ми й поговоримо сьогодні.

Запитували? Відповідаємо
Ліквідація переоцінених ОЗ: яких ПДВ-наслідків очікувати?

Добридень! Підкажіть, будь ласка, як переоцінка може вплинути на ПДВ у разі списання об'єкта ОЗ, уведеного в експлуатацію у 1980 році, якщо переоцінку проводили більш як 5 разів із 1992 року і відповідно до п. 189.9 ПКУ ПДВ нараховують на балансову вартість, тобто на залишкову вартість, у бухгалтерському обліку?

Випускаємо нові медвироби: як в обліку показати витрати на доклінічні випробування

Наше підприємство планує випускати новий медичний виріб. Як у бухгалтерському обліку відобразити витрати на консультації з організації проведення доклінічних випробувань, спеціалізованої оцінки клінічних даних і санітарно-епідеміологічної експертизи медичних виробів?

Бюджет
Забезпечувальний депозит в умовах оренди: бюджетний облік

Продовжуючи тему, розпочату публікацією "Забезпечувальний депозит в умовах оренди: природа платежу", пропонуємо з'ясувати особливості обліку такого депозиту.

Забезпечувальний депозит в умовах оренди: природа платежу

Нещодавно перелік документів, пов'язаних із орендою держкоммайна поповнився оновленою методикою розрахунку орендної плати (докладніше про це можна прочитати у публікації "Скільки платити за оренду держмайна: з'явилась нова методика розрахунку"). Через це ми вирішили розібратися ще з одним платежем, який вносить орендар у разі оренди. Називається він забезпечувальний депозит. Саме про нього і йтиметься в цій статті.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua