Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№33-34
Серпень 2021
Тема номера:
ОСББ
Від редактора:

Шановні читачі!
Cхоже, Мінфін таки розпочав боротьбу з малим і середнім бізнесом, який прагне переходу на МСФЗ, адже наказом № 385 від 9 липня 2021 року вилучив з НП(С)БО 1 абзац 2 пункту 1 розділу IV. Цим фактично було розпочато виведення МСФЗ для МСП за межі дозволеного для малого й середнь...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Строк позовної давності vs карантин: коли списувати борги в податковому обліку

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 07.06.2021 р. № 2293/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Бухгалтерські регістри та Ко: Мінфін випустив нову редакцію форм

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку" від 21.07.2021 р. № 408 

МСФЗ для МСП виводять із переліку дозволених: Мінфін підчищає НП(С)БО

Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну від 09.07.2021 р. № 385

Медзаклад-КНП та витрати на навчальні системи: чи є ризик виключення з Реєстру неприбутківців

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 09.07.2021 р. № 2693/ІПК/08-01-04-02-14 

Підприємство тимчасово не працює: чи вдасться "відкосити" від подання декларації

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 01.06.2021 р. № 2185/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Тема номера
ОСББ: які податки підлягають сплаті

У матеріалі "ОСББ: як не втратити неприбутковий статус" ми розповідали про особливості обліку з податку на прибуток в об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Продовжуючи цю тему, у статті Б&З розгляне особливості обліку з інших податків, платником яких є ОСББ.

ОСББ: як не втратити неприбутковий статус

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ) належать до неприбуткових організацій і не є платниками податку на прибуток. Водночас ОСББ необхідно дотримуватись певних умов, щоб не втратити неприбутковий статус. Про це й поговоримо в статті.

ОСББ: проблемні питання бухгалтерського обліку

У бухгалтерському обліку об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) є чимало проблемних питань. Адже ОСББ належать до неприбуткових організацій, специфіку бухгалтерського обліку в яких не висвітлено в НП(С)БО. У цій статті Б&З розгляне питання, що є найбільш проблемними в обліку ОСББ.

ОСББ: загальні моменти бухгалтерського обліку

Бухгалтерський облік в об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) має специфіку. Причому бухоблік в ОСББ пов'язаний із податковим обліком, оскільки такі організації належать до неприбуткових і не мають права одержувати доходи від господарської діяльності (див. про це статтю "ОСББ: як не втратити неприбутковий статус"). Зважаючи на це, у цьому матеріалі Б&З розгляне основні моменти, пов'язані з бухгалтерським обліком в ОСББ.

ОСББ: як розрахуватися за житлово-комунальні послуги

У статті "ОСББ: останні новації, внесені Законом № 1060 до Закону № 2189" ми розповідали про три моделі договору про надання комунальних послуг, які повинні обрати споживачі комунальних послуг. Обраний варіант у багатоквартирному будинку, у якому створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), безпосередньо впливає й на облік ОСББ. Отже, у цій публікації поговоримо про те, як ОСББ організувати розрахунки із співвласниками за вказаними договорами.

Закон № 1060: коригування профільних законів щодо ОСББ

З 01.05.2021 набув чинності Закон № 1060, яким було внесено зміни до профільних законодавчих актів, що регламентують порядок надання житлово-комунальних послуг. Ці зміни стосуються всіх споживачів житлово-комунальних послуг, зокрема, і в тих будинках, де було створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Враховуючи важливість цих змін, у статті розкажемо про них.

ОСББ: як створити

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) залишається найперспективнішим способом управління багатоквартирним будинком. Тому інтерес до цієї теми не вщухає. Отже, у цьому матеріалі нагадаємо, які процедури потрібно пройти для того, щоб створити ОСББ.

Читати всю статтю...
ОСББ: перехідні моменти новацій, унесених Законом № 1060 до Закону № 2189

У статті "ОСББ: останні новації, внесені Законом № 1060 до Закону № 2189" ми розповідали про те, що Законом № 1060 передбачено укладання трьох моделей договору про надання комунальних послуг. Однак не всі власники зможуть своєчасно обрати відповідну модель. Що буде в такій ситуації – розповімо в цій статті.

ОСББ: останні новації, внесені Законом № 1060 до Закону № 2189

Прийняття Закону № 1060, яким серед іншого внесено зміни до Закону № 2189, викликано тим, що співвласникам всіх багатоквартирних будинків (незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком) потрібно вибрати рішення про моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг. Відповідно, ці норми торкнулися й об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Про це й поговоримо в статті.

Бухгалтерські будні
Як у зарплатній звітності відобразити результати перевірки

На підприємстві проведено перевірку, за результатами якої було донараховано ЄСВ, ПДФО та ВЗ, у тому числі за періоди до 2021 року. За це також було нараховано штраф. Як ці донарахування відображати в зарплатній звітності?

Запитували? Відповідаємо
Послуги сертифікації продукції: як відобразити в податковому обліку

Підприємство на загальній системі оподаткування – платник ПДВ займається виготовленням дошки обрізної та ін. Для збуту на міжнародних ринках підприємство придбало послуги (імпорт послуг) сертифікації продукції. Видано сертифікат на 5 років, але з обов'язковим щорічним проведення аудиту сертифікації (і ціна за кожен щорічний аудит різна). Як правильно вести облік цих витрат і як відобразити їх у податковому обліку та чи потрібно такі послуги показувати в додатку ПН до декларації з податку на прибуток?

Однорідний товар від постачальника: чи можна оприбуткувати за однією номенклатурою

Постачальник поставляє однорідний товар з різним найменуванням, наприклад: 1. Яблуко Білий налив; 2. Яблуко Голден; 3. Яблуко Ардель. Чи можна в обліку оприбутковувати за однією номенклатурою – "Яблуко" та, відповідно, списати на витрати? Чи не буде це порушенням НП(С)БО, Закону № 996 та податкового обліку?

Складаємо графік змінності: які вимоги врахувати

У компанії виникла необхідність запровадити змінну роботу: 2 дні через 2 по 11 годин у зміні. Скажіть, будь ласка, чи правомірно встановлювати такі графіки та як правильно оформити це документально?

Бюджет
Автомобіль у бюджетній установі: облік придбання акумуляторів

Бюджетні установи, що мають у своєму розпорядженні автотранспорт, обов'язково стикаються з обліком акумуляторних батарей для "залізних коней". Щоб розібратися в премудростях "акумуляторного" обліку, пропонуємо ознайомитися із циклом статей, присвячених цій тематиці. А розпочнемо нашу добірку з обліку придбання.

Автомобіль у бюджетній установі: облік придбання шин

Маючи у своєму розпорядженні хоча б один автомобіль, бюджетній установі доведеться мати справу з обліком автомобільних шин. Щоб розібратися у премудростях "шинного" обліку, пропонуємо ознайомитися із циклом статей, присвячених цій тематиці. А розпочнемо нашу добірку з обліку придбання.

Бухгалтеру на замітку
Договори фінансового лізингу з грошовим еквівалентом, вираженим в іноземній валюті: бухгалтерський облік

У статті "Договори фінансового лізингу з грошовим еквівалентом, вираженим в іноземній валюті: податковий облік" ми розглядали проблемні аспекти, пов'язані з відображенням у податковому обліку операцій за договорами фінансового лізингу з грошовим еквівалентом, вираженим в іноземній валюті. У цій статті розповімо про особливості бухгалтерського обліку операцій за такими договорами.

"Зважуємо" підприємство: процедура, строки та специфіка зміни групи

Щонайменше раз на два роки підприємства вдаються до самоідентифікації, визначаючи для себе критерії потрапляння до певної категорії підприємств за величиною (мікро-, малі, середні чи великі). Навіщо та головне як це робити, розповімо в цій публікації.

Штатний розпис: особливості складання та затвердження

Штатний розпис – документ, що визначає структуру штатного складу працівників підприємства (установи, організації), найменування професій (посад), чисельність персоналу й оклади для кожної професії (посади).

Законодавство не містить прямої вказівки на те, що роботодавець повинен обов'язково мати штатний розпис. Але практика свідчить, що без цього кадрового документа роботодавцеві не обійтися. Саме штатний розпис дозволяє визначити перелік усіх посад та професій працівників, які необхідні роботодавцеві, у т. ч. вакантних посад, надає можливість обчислювати статистичні показники щодо чисельності працівників. Далі докладніше розглянемо особливості складання та затвердження штатного розпису.

Читати всю статтю...
Відпусткова кадрова документація: умови й особливості складання

Кадрова документація, що пов'язана з наданням відпусток працівникам, включає низку документів, серед яких відповідні заяви працівників і накази про надання відпусток, їх перенесення чи продовження, графіки відпусток, повідомлення про відпустки, довідки тощо. Під час перевірки Держпраці всі документи роботодавець має надати, щоб довести, що він дотримався всіх вимог і надав усі гарантії працівникам відповідно до законодавства.

Тож, далі розглянемо умови й особливості складання відпускної кадрової документації.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua