Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№35-36
Серпень 2021
Тема номера:
Гранти
Від редактора:

Шановні читачі!
Цього разу ми широко розглянули тему грантів і дали відповіді на ваші запитання. Сподіваємось, наші матеріали, як завжди, були корисними для вас.
Спасибі вам за довіру і слова подяки на адресу редакції та чекаємо на зворотний зв'язок!
Бережіть себе! Читайте БУХГАЛТЕР&...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
"Прибуткова" декларація за угодою про розподіл продукції: зустрічайте нову форму

наказ Мінфіну "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції" від 09.06.2021 р. № 332 

Декларацію з податку на прибуток знову перекроїли: що цього разу?

Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджені наказом Мінфіну від 04.06.2021 р. № 317

Малодохідник – високодохідник – малодохідник: чи можна повернутися в "безкоригувальну" добу

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 14.07.2021 р. № 2750/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Коли великим платникам подавати до ДПС файли SAF-T UA

ІПК ДПСУ від 21.07.2021 р. № 2855/ІПК/99-00-07-08-01-06 

Чи діють "карантинні" строки давності для уточнюючих податкових розрахунків

роз'яснення з категорії 132.01 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Тема номера
Гранти: проблемні новації в оподаткуванні Закону № 962

Наприкінці 2020 року Законом № 962, який набув чинності 23.12.2020, було запроваджено новації в оподаткуванні грантів. А втім, порядок застосування цих норм викликає питання, тому що є певні неврегульованості. У цій статті видання Б&З розповість про наявні наразі проблеми в оподаткуванні грантів прямими податками.

Гранти: особливості оподаткування ПДВ

У статті "Гранти: якими вони бувають" ми розглядали порядок державної реєстрації грантів і зауважували, що цей момент впливає на податковий облік. У цьому ж матеріалі йтиметься про те, як саме оподатковують ПДВ операції, пов'язані з наданням грантів.

Гранти: якими вони бувають

Міжнародні гранти можна отримати за різними проєктами. Більшість грантів підпадають під Порядок № 153. Водночас є гранти, порядок надання яких регламентують інші нормативні документи. Це впливає й на податковий облік, про що розповімо у статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Закон про фінансовий лізинг: точки дотику з вимогами МСФЗ 16

З 01.01.2019 відображення орендних операцій в МСФЗ-обліку та звітності регулює МСФЗ 16 "Оренда". Стандарт справді став революційним і змінив традиційні підходи до обліку оренди, щонайменше з боку орендаря. Про те, чи належать до сфери застосування Стандарту операції, які перебувають у правовому полі Закону про фінансовий лізинг, поговоримо докладніше.

Бухгалтерські будні
Особові картки та особові справи: особливості ведення

На підставі наказу про прийняття працівника на роботу кадрова служба підприємства присвоює працівнику табельний номер, заповнює особову картку працівника (форма № П-2) та формує особову справу працівника. Відсутність таких кадрових документів Держпраці розглядає як порушення законодавства з питань праці. Тому далі розглянемо особливості ведення цих кадрових документів.

Порядок ведення Табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу – це не лише форма первинної облікової документації, а й документ, необхідний для практичної роботи. Табель потрібен для обліку використання робочого часу працівників, а також для контролю за дотриманням установленого режиму роботи, розрахунків із працівниками щодо заробітної плати й отримання інформації про відпрацьований час.

Запитували? Відповідаємо
Купуємо програмні застосунки в нерезидента для подальшого продажу: ПДВ-наслідки

Компанія здійснює закупівлю примірників програмної продукції в постачальників-нерезидентів і резидентів для подальшої реалізації на території України підприємствам та кінцевим споживачам. Примірники програмної продукції постачають у вигляді копії завантаженого комп'ютерного програмного забезпечення, призначеного для використання на Androіd; іPhone/іPad/іPod; LG Smart TV; Samsung Smart TV; Sony Smart TV; Phіlіps Smart TV; Toshіba Smart TV; Apple TV (комп'ютерне програмне забезпечення завантажене), і поставляють в електронній формі за допомогою мережі Інтернет через передання постачальником посилання для завантаження примірників програмного забезпечення разом із кодами їх активації. У зв'язку з ухваленням Закону № 1525 і введенням поняття "електронні послуги" (пп. 14.1.565 ПКУ), подібним за текстом із поняттям програмної продукції (п. 261 Перехідних положень ПКУ), просимо надати консультацію щодо оподаткування операцій купівлі та продажу зазначеної вище програмної продукції:

1. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ закупівля суб'єктом господарювання – резидентом України такої програмної продукції в нерезидентів у порядку, визначеному п. 208.1 ПКУ?

2. Якщо відповідь на запитання 1 – так, то чи підлягає оподаткуванню ПДВ така програмна продукція надалі під час реалізації суб'єктом господарювання – резидентом України кінцевим споживачам (юридичній особі чи фізичній особі) на території України?

3. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ програмна продукція, отримана від постачальників – резидентів України, під час реалізації кінцевим споживачам – фізичним особам на території України?

4. Чи є примірники програмної продукції (а саме: результат комп'ютерного програмування у вигляді розважальної комп'ютерної програми (ігор, онлайн-кінотеатрів), антивірусні комп'ютерні програми, програми блокування реклами, додатки до технічної онлайн-підтримки користувачів ПК, операційні комп'ютерні системи), які постачають у вигляді копії завантаженого комп'ютерного програмного забезпечення, призначеного для використання на Androіd; іPhone/іPad/іPod; LG Smart TV; Samsung Smart TV; Sony Smart TV; Phіlіps Smart TV; Toshіba Smart TV; Apple TV (комп'ютерне програмне забезпечення завантажене), і поставляють в електронній формі за допомогою мережі Інтернет шляхом передання постачальником посилання для завантаження примірників програмного забезпечення разом із кодами їх активації, електронною послугою в розумінні пп. 14.1.565 ПКУ?

Е-трудова книжка: що робити з новими записами в паперовій формі

Підприємство подало до ПФУ скан-копії трудових книжок, які зараз іще зберігаються в роботодавця. Чи потрібно надалі подавати до ПФУ скан-копії сторінок цих трудових книжок із новими записами – про переведення працівників на іншу постійну роботу та про звільнення?

Читати всю статтю...
ПДФО та ВЗ: повернення працівникам частини вартості страхового поліса

У працівників компанії є можливість придбати страховий поліс добровільного медичного страхування (ДМС) з оплатою 35 % вартості. Для різних категорій працівників – різні класи пакетів. Працівник складу може придбати пакет "Стандарт" (повна вартість – 3000 грн), працівник офісу – пакет "Бізнес" (5000 грн), для керівників – пакет "ВІП" (10000 грн). Також є можливість взяти поліс ДМС класом вище, при цьому необхідно додатково сплатити різницю між вартістю пакетів.

Таким чином, працівниця з 01.06.2021 оформила страховку "ВІП" і написала заяву на утримання 6750 грн, де 1750 грн – 35 % вартості пакета "Бізнес", 5000 грн – різниця між пакетами "Бізнес" і "ВІП". З 01.08.2021 переглянули їй умови праці, і за новою пропозицією працівниця тепер має право на придбання пакета "ВІП" з 35-відсотковою оплатою. Треба перерахувати утримання за страховку згідно з новою пропозицією та повернути їй сплачені кошти за підвищення класу полісу. Як правильно здійснити перерахунок та яким документом оформити повернення сплачених коштів?

Робота іноземця на умовах неповного робочого часу – що з мінімальним посадовим окладом?

Оформлюємо на роботу громадянина Німеччини. Згідно з українським законодавством зп в іноземних громадян має бути не меншою за 60000,00 грн. Через це хочемо отримати офіційну консультацію щодо можливості оформлення співробітника на 0,5 ставки й виплати в розмірі 50 % від зп, тобто 30000,00 грн. Як правильно оформити всі необхідні документи та які ризики такого прийняття на роботу?

Бюджет
Автомобіль у бюджетній установі: облік акумуляторів в експлуатації

Продовжуючи "акумуляторну" тематику, розпочату в публікації "Автомобіль у бюджетній установі: облік придбання акумуляторів", пропонуємо розглянути питання обліку автомобільних акумуляторних батарей (далі – АБ, акумулятори) під час експлуатації.

Автомобіль у бюджетній установі: облік шин в експлуатації

Продовжуючи "шинну" тематику, розпочату публікацією "Автомобіль у бюджетній установі: облік придбання шин", пропонуємо розглянути питання обліку експлуатації автомобільних шин.

Бухгалтеру на замітку
Перехід на електронні трудові книжки: як передати відомості до Пенсійного фонду

З 10 червня 2021 року Законом № 1217 дано старт кампанії із заміни паперових трудових книжок на електронні. Адже з указаної дати відповідно до ст. 24 КЗпП особа під час працевлаштування зобов'язана надавати трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр). Тобто альтернативою трудовій книжці є відомості з Реєстру, які вже заведено називати електронною трудовою книжкою.

Звичайно, перехід від паперових до електронних трудових книжок буде тривалим, позаяк щодо переважної більшості працівників (застрахованих осіб) ще потрібно внести всі необхідні дані до Реєстру. Тому далі розглянемо актуальні питання щодо формування даних Реєстру в частині інформації про трудову діяльність застрахованих осіб.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua