Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№39-40
Вересень 2021
Тема номера:
Авто в неприбуткових організацій
Від редактора:

Шановні читачі!
Вересень видався надзвичайно продуктивним із боку народних обранців: і скандальний законопроєкт 5600 доопрацювали (щоправда, він не став набагато менш скандальним), і знову порушили тему скасування РРО для ФОП, і за бенефіціарів не забувають... Звісно, це геть не все, тож у пл...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
УПК від Мінфіну щодо застосування "карантинних" вимог подання документації з ТЦУ

Узагальнююча податкова консультація щодо тимчасового зупинення перебігу строків надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з трансфертного ціноутворення, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 478

Майно планують приватизувати: чи можна його орендувати

лист ФДМУ від 15.04.2021 р. № 10-16-8492 

Як змінити ціну в тендерному договорі: відповідь Мінекономіки

лист Мінекономіки від 20.08.2021 р. № 4712-03/42338-01 

Конструктивні (приховані) дивіденди в операціях із нерезидентами: що роз'яснив Мінфін

Узагальнююча податкова консультація з питань оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 480

Чи можна малодохіднику амортизувати автомобіль протягом 3 років – знають у ДПСУ

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 01.09.2021 р. № 3247/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: УПК № 479

Узагальнююча податкова консультація щодо заповнення Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 479

Розрахунок середньої заробітної плати: чи розставило всі крапки над "і" Мінекономіки

лист Мінекономіки від 10.09.2021 р. № 4711-06/45145-07 

Строк позовної давності сплив: чи достатньо цього для списання боргу

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 01.09.2021 р. № 3243/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Орендар хоче продовжити договір оренди частини приміщення: чи потрібно замовляти оцінку майна

лист ФДМУ від 30.07.2021 р. № 10-58-17638 

Тема номера
Авто в неприбуткових організацій: облік техогляду та ремонтів

Власники автомобілів знають, що для забезпечення нормальної роботи авто необхідно регулярно здійснювати техогляд. Іноді трапляється, що автомобіль потребує також ремонту. У цій статті розповімо про те, як в обліку неприбуткової організації показати витрати на техогляд і ремонт автомобіля.

Авто в неприбуткових організацій: облік акумуляторів

Акумулятор є невіддільною частиною будь-якого автомобіля. Водночас особливістю цієї запчастини є те, що після виробітку ресурсу через певний час її доводиться міняти. Тому в неприбуткових організацій, які мають у власності автомобіль, постає питання щодо обліку акумуляторів. Про це й поговоримо у статті.

Авто в неприбуткових організацій: особливості заправки електромобілів

Останнім часом кількість електромобілів зростає. Отже, цілком можливо, що саме такий вид авто придбає й неприбуткова організація. Особливістю електромобілів є те, що їх можна зарядити навіть від звичайної розетки. Можна також придбати пристрій для підзарядки або заряджати на підзарядній станції АЗС. У статті ми розглянемо, як обліковувати такі операції.

Авто в неприбуткових організацій: отримання в оренду

Іноді трапляється, що неприбуткова організація має потребу у використанні автомобіля, проте придбати у власність його не може. Тоді залишається брати машину в оренду. У цій статті ми розповімо про те, як показати в обліку неприбутківця орендні операції.

Авто в неприбуткових організацій: облік у розрізі варіантів придбання

Облік у неприбуткових організацій має специфіку, оскільки окремого НП(С)БО для них не передбачено, а загальні норми нацстандартів підходять не завжди. Отож доводиться їх "пристосовувати" до неприбуткової специфіки. Зважаючи на це, у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про особливості відображення в обліку "неприбутківців" операцій із придбання автомобіля.

Читати всю статтю...
Авто в неприбуткових організацій: облік пального

Неприбуткові організації, які користуються у своїй діяльності власним чи орендованим автомобілем, використовують пальне. Задля уникнення зайвих проблем необхідно належно вести облік і відображати в обліку таке пальне. У статті розповімо, як саме це зробити.

Авто в неприбуткових організацій: облік шин

Якщо неприбуткова організація має у власності автомобіль, то постає питання щодо обліку шин. Тут є чимало нюансів, тому розглянемо їх докладніше.

Аналітична палітра
Зустрічні операції в розрахунках із клієнтами за МСФЗ

Компанія "Фуд Груп" у серпні 2021 р. продала торговельній мережі "Наша Лінія" партію товарів у кількості 50 упаковок за договірною ціною 1200 грн (у т. ч. ПДВ 20 %) кожна. Відповідно до іншого договору мережа сприяє просуванню продукції "Фуд Груп" на полицях власних магазинів, за що щомісяця сплачується 3000 грн (у т. ч. ПДВ 20 %) комісії.

Розгляньмо, як кожна зі сторін договору має відобразити у своєму обліку та звітності ці операції відповідно до МСФЗ, якщо обидві сторони є платниками ПДВ.

Бухгалтерські будні
Віддалена робота в деталях

Серед головних новацій карантинної пори – унормування питань віддаленої праці. Переводити працівників на "дистанційку" почали ще в умовах старого трудового законодавства, і з огляду на неординарність ситуації кожен роботодавець виходив із неї на власний розсуд. Оскільки ж віддалений формат роботи вже знайшов своє місце в нормативці, а трудових перевірок стає дедалі більше – саме час пригадати що й до чого.

Виплати колишньому працівнику

Працівник, перебуваючи у відпустці, написав заяву на звільнення після її закінчення. У день звільнення з ним було проведено остаточний розрахунок. Однак на наступний після звільнення день цей працівник надав лікарняний на 4 дні, що передують даті звільнення. Як діяти бухгалтеру в такій ситуації?

Запитували? Відповідаємо
Торговельна марка: податково-облікові особливості продажу

Наше підприємство – платник податку на прибуток на загальних підставах – збирається продавати знаки (у розумінні знаки для товарів і послуг). Але в бухгалтерському обліку цих знаків немає. Це назва підприємства 3-ма мовами, словосполучення англійською мовою. А немає тому, що ми не здійснювали жодних витрат на їх виготовлення чи придбання. Проте ці знаки зареєстровано в Реєстрі на наше підприємство. Підкажіть, будь ласка, як відобразити продаж знаків у бухгалтерському й податковому обліку в такій ситуації?

Рекламація від нерезидента: бухоблік, оподаткування та валютний контроль

Підприємство на загальній системі оподаткування здійснює експортні операції з продажу палетної заготовки для європіддонів. Нерезидент виставив рекламацію за неякісний товар у розмірі 3000 євро. Як правильно провести в бухгалтерському і податковому обліку цей документ? Як це відображатиметься на валютному контролі?

Порада юриста
Як правильно домовитися про те, коли можна ухвалювати рішення про виплату дивідендів

Виявляється, рішення про виплату дивідендів можна ухвалити в майбутньому. У певний проміжок часу. А ще можна ухвалити рішення про те, що саме таке рішення буде ухвалено в майбутньому. Тобто, отримавши прибуток за останній звітний період, можна відкласти рішення щодо його розподілу на майбутнє.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Тонкощі дитячої соцвідпустки

Гаряча пора відпусток добігає кінця, але питань щодо особливостей їх надання менше не стає. Тому сьогодні поговоримо про деякі тонкощі, проаналізувавши ваші запити, що надійшли на редакційну пошту.

Пальне на підприємстві: облік списання

Продовжуючи "пальну" тематику, розпочату статтею "Пальне на підприємстві: норми витрачання", пропонуємо розглянути облікові питання списання таких активів.

Пальне на підприємстві: норми витрачання

Тема витрат пального актуальна для багатьох підприємств, які у своїй діяльності користуються автотранспортом. Тож пропонуємо зануритися в облікову специфіку списання пального. А розпочнемо з норм його витрачання.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua