Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№43-44
Жовтень 2021
Тема номера:
 Перехід юрособи на єдиний податок
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему поточного номера нашого видання присвячено особливостям переходу юрособи-загальносистемника на спрощену систему. Тема справді є актуальною, оскільки коронакриза боляче вдарила й продовжує бити по фінансах багатьох підприємств. Проте перш ніж зважитися на перехід до спроще...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Заправляємо техніку силами підрядника: паливно-акцизні наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 23.09.2021 р. № 3514/ІПК/99-00-09-03-02-06 

Як тестуватимуть тендерних уповноважених: з'явився порядок

Порядок організації тестування уповноважених осіб, затверджений наказом Мінекономіки від 06.08.2021 р. № 376-21

"Антиковідні" закупівлі: з'явився новий перелік лікарських засобів та порядок їх придбання

постанова Кабміну "Деякі питання закупівлі лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 22.09.2021 р. № 1012 

Розкриття бенефіціарів: строки подовжено, процедура незмінна

Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 08.10.2021 р. № 1805-IX 

Коли застосовувати нову форму "прибуткової" декларації: орієнтир від ДПСУ

лист ДПСУ від 27.09.2021 р. № 21953/7/99-00-21-02-01-07 

Тема номера
Перехід на єдиний податок юросіб: облік перехідних операцій

Під час переходу із загальної системи оподаткування на сплату єдиного податку виникають питання щодо відображення в обліку перехідних операцій. Адже в ПКУ ці моменти описані лаконічно, тому їх роз'яснюють податкові органи. Як саме – розповімо у статті.

Перехід на єдиний податок юросіб: як відзвітувати

У разі переходу із загальної системи оподаткування на сплату єдиного податку зазвичай виникають питання щодо подання останньої податкової звітності. На них і відповімо у статті.

Перехід на єдиний податок юросіб: як обрати оптимальний варіант

У статті "Перехід на єдиний податок юросіб: переваги й недоліки" ми розглянули плюси та мінуси застосування юридичними особами спрощеної системи оподаткування. Водночас, ухвалюючи рішення про перехід на сплату єдиного податку, необхідно також проаналізувати, за яких умов вигідно економічно застосовувати спрощену систему. У цій статті розповімо, як здійснити такий аналіз.

Перехід на єдиний податок юросіб: хто може стати платником

Тим юридичним особам, які приймають рішення про перехід на сплату єдиного податку, насамперед варто ознайомитися з вимогами й обмеженнями щодо спрощеної системи оподаткування. Адже якщо суб'єкт господарювання не відповідає цим вимогам, він не зможе стати платником єдиного податку.

Читати всю статтю...
Перехід на єдиний податок юросіб: переваги й недоліки

Застосування юридичними особами спрощеної системи оподаткування зі сплатою єдиного податку має свої переваги й недоліки. У цій статті розглянемо плюси та мінуси застосування спрощеної системи оподаткування.

Аналітична палітра
Розкриття бенефіціарів громадських організацій

Перенесення Законом № 1805 граничних строків подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) на 11 липня 2022 р. частково загасило полум'я ажіотажу довкола цієї теми. Однак питання все ж виникають. Тож сьогодні говоримо про те, чи подають бенефіціарні відомості так звані неприбутківці.

Бухгалтерські будні
Локальні комп'ютерні мережі: облік на підприємстві

З метою прискорення процесу обміну інформацією на робочих місцях підприємства часто вдаються до спорудження локальної комп'ютерної мережі. Тим часом ми спробуємо допомогти в облікових питаннях створення такого об'єкта.

Дискусійний клуб
ТТН-тропія, або Що не так в оформленні вантажоперевезень

Запровадження з 01.10.2021 габаритно-вагового контролю на дорогах призвело до цілої низки проблем у сфері вантажоперевезень. Торкнулася ця ситуація й порядку оформлення ТТН. Що ж не так з останньою? З'ясовуймо.

Запитували? Відповідаємо
Договірні агентські відносини між резидентом та нерезидентом

Чи може резидент України укласти з нерезидентом договір про надання послуг, наприклад брокерських, і підписувати від імені нерезидента контракти?

Річна премія працівнику після його звільнення: чи потрібен перерахунок

З компанії звільнився працівник 30.09.2021, який отримав у день звільнення належні виплати й компенсацію за невикористану відпустку строком 46 днів. 15 жовтня приймають рішення про виплату цьому звільненому працівникові річної премії за 2021 рік у розмірі 60000 євро. Як правильно нарахувати премію й відобразити в бухобліку та звітності? Чи необхідно перераховувати й донараховувати компенсацію за невикористану відпустку у зв'язку з виплатою річної премії?

Рух товару за агентськими договорами: особливості обліку

Компанія ТОВ "В", основний вид діяльності якої – консультування з питань інформатизації, є Повіреним, діє від імені та в інтересах Замовника – нерезидента.

Повірений (ТОВ "В") за дорученням Довірителя (нерезидента) виконує комплекс дій, який охоплює організацію, забезпечення та укладання з третіми особами (ФОП) договору на виконання комп'ютерного програмування.

Також у комплекс дій входить забезпечення третіх осіб основними засобами та МШП (малоцінними швидкозношуваними предметами): комп'ютери, монітори, ноутбуки, периферійне устаткування.

За період існування ТОВ "В" було закуплено техніки:

1 частина – техніка була внесена до статутного фонду. Дана техніка повністю замортизована, залишкова вартість – 0. Ця сума була віднесена на витрати підприємства ТОВ "В";

2 частина – інша техніка була закуплена за кошти Довірителя. На балансі ТОВ "В" не обліковують, оскільки обліковують на позабалансовому рахунку, бухгалтерська амортизація не нараховується. Тобто ця техніка є власністю Довірителя (нерезидента).

Під час купівлі техніки ТОВ "В" отримував податковий кредит від постачальників, але, своєю чергою, нараховував компенсувальні податкові зобов'язання та реєстрував зведену податкову накладну в ЄРПН.

Яким чином можна реалізувати сторонній особі чи списати дані основні засоби з мінімальними втратами за умови повного дотримання бухгалтерського та податкового законодавства з необхідним документальним оформленням згідно із чинним законодавством?

Електронна трудова книжка: як підтвердити свій стаж

Як відбувається процедура сканування трудових книжок, якщо наразі особа – ФОП, трудова книжка на руках давно, є стаж "до персоніфікації"? Чи є спосіб подати ту трудову та чи потрібно це робити?

Електронна трудова книжка: як підтвердити період військової служби та навчання

На порталі ПФУ в розділі заповнення даних про трудовий стаж працівників зазначено, що можна прикріпити сканкопію трудової книжки АБО інших документів про стаж. Підкажіть, будь ласка, якщо до трудової не внесено дані про вищу освіту й військову службу, чи потрібно додатково прикріплювати сканкопії дипломів і військових квитків?

Звільнення працівника та перерозподіл страхових платежів у межах ДМС

Підприємство (Страхувальник) укладає договір добровільного медичного страхування (ДМС) зі страховою компанією (Страховик). Це договір корпоративного страхування, у якому зазначено список працівників підприємства – застрахованих осіб. Термін дії такого договору ДМС – 1 рік. Підприємство одноразово сплачує Страховику суму страхового платежу, який включають до складу витрат підприємства щомісячно в розмірі 1/12 від суми сплаченого страхового платежу. У разі якщо протягом дії страхового поліса застрахована особа – працівник підприємства звільняється, страховий поліс такого співробітника припиняє дію з дати його звільнення. Страхова компанія (Страховик) перераховує розмір страхового платежу за такого співробітника пропорційно терміну дії такого поліса. Водночас до договору ДМС Страховик і Страхувальник складають Додаткову угоду про припинення дії страхового полісу стосовно звільненого працівника з дати його звільнення та перераховують розмір страхового платежу за звільненого працівника (за період до дати звільнення). Після перерахунку різниця сплаченої підприємством суми страхового платежу залишається у Страховика, її зараховують у рахунок оплати страхового поліса новоприбулого співробітника (якщо його буде включено до списку застрахованих осіб) або повертають на рахунок підприємства (Страхувальника) після закінчення терміну дії договору зі страховою компанією (через 1 рік). У такому разі чи потрібно підприємству (платник податку на прибуток) урахувати норми ст. 1231 ПКУ та збільшити фінрезультат до оподаткування звітного періоду відповідно до вимог, передбачених пп. пп. 14.1.52, 14.1.521 та 14.1.522 ПКУ?

Як підприємству відобразити таку операцію в податковому обліку відповідно до прикладу (умовно): одноразовий страховий платіж, сплачений підприємством за договором ДМС у липні 2021 р., становить 60000,00 грн за 10 осіб. Підприємство щомісячно включає до витрат 1/12 від суми страхового платежу: 60000,00 грн / 12 міс., тобто 5000,00 грн. У вересні один працівник звільняється, йому перераховано суму страхового платежу за період до дати звільнення, ця сума становить 1100,00 грн. Невикористана сума страхового платежу в розмірі 4900,00 грн залишається у Страховика, її буде зараховано в оплату нової застрахованої особи або повернено на рахунок підприємства після закінчення строку дії договору ДМС.

Бюджет
Локальні комп'ютерні мережі: облік у бюджетній установі

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Локальні комп'ютерні мережі: облік на підприємстві", розкриємо бюджетну специфіку обліку витрат на побудову таких мереж.

Уроки судової практики
Способи недопущення стягнення боргів ТОВ з їх учасників через конфлікти між учасниками

У 2018 році в корпоративних відносинах у сфері діяльності й управління ТОВ відбулася справжня революція, значення якої стає зрозумілішим тільки зараз – разом із формуванням судової практики Верховного Суду щодо цих питань.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Оформлення трудових відносин: кадрова документація за новими вимогами щодо прийняття та звільнення

Трудові відносини між працівником і роботодавцем розпочинають і фіксують шляхом оформлення кадрових документів, кожен із яких ми детально розглянемо у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua