Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№45-46
Листопад 2021
Тема номера:
Інтернет - торгівля
Від редактора:

Шановні читачі!
Наразі більшість регіонів знаходиться у червоній карантинній зоні внаслідок стрімкого поширення COVID-19. Декому з керівників уже з 8 листопада потрібно буде відсторонювати від роботи невакцинованих працівників. Ми, зі свого боку, підготували для них статтю про те, якими норма...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Чи є місце для активу з права користування в прибутковій декларації

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 07.10.2021 р. № 3763/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Медзаклад хоче отримати "кешбек" за зарплатний проєкт: чи загрожує це неприбутковому статусу

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 04.10.2021 р. № 3665/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Кенселінг від Держстату: архаїчні форми первинки скасовано

наказ Держстату "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства статистики України та Державного комітету статистики України" від 17.09.2021 р. № 238 

Держпідприємство передає нематактив на баланс бюджетника: прибуткові наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 07.10.2021 р. № 3774/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Провели дооцінку ОЗ за правилами МСФЗ: що з податковою амортизацією

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 20.10.2021 р. № 3923/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Чи потрібна податківцям фінзвітність разом з аудиторським висновком від малих монополістів

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 24.09.2021 р. № 3563/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Електронні лікарняні: що нового в процедурі та строках

наказ МОЗ "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України" від 28.09.2021 р. № 2086 

Електронні лікарняні: як подати заявку до ФСС

наказ МОЗ "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України" від 28.09.2021 р. № 2086 

Тема номера
Інтернет-торгівля: розрахунки через РРО/ПРРО

Під час продажу товарів через інтернет-магазин зазвичай виникають питання, пов'язані із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО). Адже продавець може отримати передоплату, зокрема з використанням різних платіжних застосунків, чи, скажімо, відправити товар післяплатою. У цій статті ми розкажемо, у яких випадках необхідно застосовувати під час розрахунків РРО/ПРРО.

Інтернет-торгівля: коли можна не застосовувати РРО / ПРРО та платіжні термінали

У статті "Інтернет-торгівля: розрахунки через РРО / ПРРО" ми розповідали про ситуації, за яких суб'єктам господарювання під час продажу товарів (послуг) через інтернет-магазин потрібно застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО). Водночас є винятки, за яких РРО та ПРРО можна не використовувати. Причому ці моменти пов'язані із застосуванням платіжних терміналів. Про це й піде мова в нашій статті.

Інтернет-торгівля: податковий облік

У податковому обліку продавця операції з реалізації товарів (послуг) через інтернет-магазин відображають за загальними правилами. Водночас тут є певні нюанси, пов'язані з тим, що за таких операцій нерідко відбувається розрив між моментом відвантаження товару та його отриманням покупцем. Як це впливає на податковий облік, ви дізнаєтесь зі статті.

Інтернет-торгівля: організаційні моменти

У ситуації карантину, спричиненого COVID-19, обсяги продажу товарів і послуг через Інтернет суттєво збільшились. Адже такий спосіб продажу дає змогу не відвідувати магазини й не підвищувати ризики захворювання. І хоча інтернет-торгівлю здійснюють уже досить давно, однак певні організаційні питання в нормативних документах визначено нечітко. Про це й поговоримо у статті.

Читати всю статтю...
Інтернет-торгівля: особливості електронних правочинів

Однією з особливостей продажу товарів (послуг) через Інтернет є те, що правочини укладають в електронній формі. Причому законодавство містить певні норми, які регламентують порядок укладання таких угод, за недотримання яких передбачено відповідальність. Про це й поговоримо у статті.

Аналітична палітра
Працівники без щеплень проти COVID-19: підстави для відсторонення від роботи

Із 8 листопада 2021 року набирає чинності новий п. 416 Постанови № 1236, яким, зокрема, передбачено зобов'язання керівників державних органів (державної служби) і керівників підприємств, установ та організацій відсторонювати від роботи (виконання робіт) працівників і державних службовців, які відмовляються (ухиляються) від проведення таких щеплень. Зміни внесено постановою КМУ від 20.10.2021 р. № 1096.

Однак дія п. 416 Постанови № 1236 стосується лише обмеженого кола працівників, хоча питання допуску до роботи працівників без щеплень є актуальним і для роботодавців небюджетної сфери. Тож з'ясуємо, якими положеннями законодавства мають керуватися роботодавці в цьому питанні.

Бухгалтерські будні
Недопостачання імпортного товару: нюанси обліку

До редакційної пошти видання надійшов лист із таким запитанням:

"Як провести в бухгалтерському та податковому обліку недопостачання імпортного товару, яке нерезидент пропонує закрити кредит-нотою? Розмитнення товару здійснено на всю суму згідно з інвойсом. Під час вивантеження товару на складі покупця за фактом привезли товар не на всю суму (виявлено недопостачання на 200 євро). Склали претензію, нерезидент визнав свою вину – пропонує оформити кредит-ноту й компенсувати допоміжні витрати (мито, транспортні витрати)".

Тож, розлогіше про все говоримо у статті.

Овердрафт для підприємства: облікові варіації

Одним зі способів відносно швидко залучити обігові кошти є отримання банківського кредиту у вигляді овердрафту. У нашій публікації докладно розглянемо облікові способи відображення операцій, пов'язаних із використанням озвученого виду кредитування.

Винагорода за ЦПД: як заповнити додатки Д1 та Д5 до Податкового розрахунку

Як свідчить практика, доволі часто виникають питання щодо заповнення звітності з ЄСВ, якщо особа виконує роботи чи надає послуги за цивільно-правовими договорами (ЦПД). Це пов'язано з тим, що ЦПД може тривати декілька днів, а може й місяць-два. Дати нарахування та виплати винагороди за ЦПД теж можуть різнитися. То коли ж їх показувати у звітності? З'ясуймо

Запитували? Відповідаємо
Чи можливий продаж неоплачених корпоративних прав

ТОВ має оплачений статутний капітал ще до 2019 року. У 2019 році відбулась зміна учасників (фізична особа продала нерезиденту 25 % корпоративних прав), проте нерезидент не розрахувався за них (при цьому право власності до нього перейшло, зміна учасників на нерезидента відбулась ще у 2019 році).

Чи може в такій ситуації нерезидент продавати свої корпоративні права, за які фактично не сплатив кошти?

Які можуть бути наслідки такого продажу?

Чи діє тут обмеження ч. 3 ст. 21 Закону про ТОВ?

Нерезидент продає свої корпоративні права фізособі-резиденту

Нерезидент володіє часткою 24 % у статутному капіталі українського ТОВ. Свою частку нерезидент продає фізичній особі – резиденту України. Номінальна вартість частки – 100 тис. грн. Згідно зі звітом оцінювача – 10 тис. грн, та, відповідно, продаж буде за 10 тис. грн.

Які будуть податкові наслідки цієї операції для всіх сторін (ТОВ, нерезидента і фізичної особи – покупця корпоративних прав)?

Чи правильним є те, що розмір статутного капіталу при цьому НЕ змінюється у зв'язку з оцінкою корпоративних прав за 10 тис. грн, номінальна вартість яких становить 100 тис. грн?

Бюджет
Правила авансування: пам'ятка для бюджетників

Кожному головбуху-бюджетнику вкрай важливо добре орієнтуватися в плануванні витрат установи, особливо тих, які потрібно здійснювати на умовах попередньої оплати. Адже бюджетне законодавство до такої операції ставиться досить вимогливо. Пропонуємо систематизувати "попередньо оплатні" вимоги у цій статті.

Уроки судової практики
Суд завдає удару по гарантіях аграрних розписок – слово за ВС

Застосування аграрних розписок дає можливість агровиробникам залучати більше кредитних ресурсів під забезпечення майбутнім урожаєм, що, своєю чергою, посилило б конкуренцію серед кредиторів та в довгостроковій перспективі привело б до здешевлення кредитних ресурсів і до збільшення періодів кредитування. Однак з'явилися рішення судів, які фактично зводять нанівець таку можливість.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Перехід юросіб із єдиного податку на загальну систему: облік перехідних операцій

Платник єдиного податку може перейти на загальну систему оподаткування в добровільному порядку або за недотримання певних умов. Про це ми розповідали в публікації "Перехід юросіб на загальну систему: коли це потрібно зробити". У будь-якому разі єдиннику необхідно відобразити в обліку перехідні операції, які було розпочато на спрощеній системі, а закінчено на загальній. Як це зробити – розкажемо у статті.

Перехід юросіб на загальну систему: коли це потрібно зробити

Платники єдиного податку зобов'язані дотримуватися умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Якщо ж установлені в ПКУ вимоги буде порушено, платник вимушений перейти на загальну систему. Тож потрібно постійно стежити за дотриманням відповідних маркерів, про які ми й поговоримо у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua