Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№47-48
Листопад 2021
Тема номера:
Проблемні питання в інтернет-торгівлі
Від редактора:

Шановні читачі!
Протягом тижня надійшов буквально шквал запитань щодо проблемних моментів в інтернет-торгівлі. Тож тему номера ми присвятили саме цим питанням.
Окремі категорії ФОП отримали нову форму товарного обліку, яка набирає чинності 26.11.2021. Звісно, формально товарний облік у виг...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
"Доступні кредити 5-7-9 %" і "Доступна іпотека 7 %": що пропонують малому бізнесу

Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 і 29, затверджені постановою Кабміну від 21.10.2021 р. № 1106

Чи буде штраф за помилки, виявлені під час перевірки протягом 2019 року?

роз'яснення з категорії 102.22 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Розфасовуємо пальне в 5-літрову тару та продаємо: акцизні наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 18.10.2021 р. № 3850/ІПК/99-00-09-03-02-06 

Позика від нерезидента: податкові "пригоди" нарахованих відсотків

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 18.10.2021 р. № 3872/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Урахування премій у середньому заробітку: нове роз'яснення Мінекономіки

лист Мінекономіки від 27.10.2021 р. № 4711-06/52043-07 

ФОП: нова форма товарного обліку

наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку" від 03.09.2021 р. № 496 

ОЗ перебувають на непідконтрольній території: як оформити списання

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 12.10.2021 р. № 3827/ІПК/99-00-21-03-02-06 

Зміни у Класифікаторі професій: на що звернути увагу

Зміна № 10 до Класифікатора професій, затверджена наказом Мінекономіки від 25.10.2021 р. № 810

Тема номера
Проблемні питання в інтернет-торгівлі: облік торгівлі в розстрочку

У статті "Проблемні питання в інтернет-торгівлі: способи торгівлі в розстрочку" ми розглянули два способи продажу товарів у розстрочку: з оформленням договору споживчого кредиту та договору товарного кредиту (торгівлі в розстрочку). У цій статті розповімо про особливості обліку операцій у продавця в разі застосування цих способів оплати за товар.

Проблемні питання в інтернет-торгівлі: застосування РРО

У статтях "Інтернет-торгівля: розрахунки через РРО/ПРРО", "Інтернет-торгівля: коли можна не застосовувати РРО/ПРРО та платіжні термінали" ми розповідали про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО). Водночас на практиці виникають специфічні питання, на які відповімо у цій статті.

Інтернет-торгівля: бухгалтерський облік

Бухгалтерський облік операцій в інтернет-торгівлі має особливості, оскільки є ризики того, що покупець відмовиться від придбання товару. Адже під час замовлення покупець не має можливості поміряти й оглянути товар. Це може вплинути і на дату відображення доходу, про що й поговоримо у статті.

Проблемні питання в інтернет-торгівлі: правові підстави для повернення товарів

Одним із ризиків продажу в інтернет-торгівлі є висока ймовірність повернення покупцем отриманих товарів. Адже тільки в момент отримання товару покупець має змогу його оглянути чи приміряти. Окрім того, у таких випадках постає питання щодо оплати вартості доставки покупки, що так і не відбулася. Тому продавець намагається такі випадки мінімізувати. Тож, наразі розповімо про правові підстави для повернення товарів в інтернет-торгівлі.

Читати всю статтю...
Проблемні питання в інтернет-торгівлі: облік повернення товарів

У статті "Проблемні питання в інтернет-торгівлі: правові підстави для повернення товарів" ми розглядали правові аспекти повернення товарів в інтернет-торгівлі. Продовжуючи цю тему, у цій статті розповімо про відображення операцій із повернення товарів в обліку продавця.

Проблемні питання в інтернет-торгівлі: способи торгівлі в розстрочку

Торгівля в розстрочку – один із найдієвіших інструментів заохочення покупців до придбання товару в інтернет-магазині. Адже покупцю зручно оплатити придбаний товар не відразу, а частинами. Водночас реалізувати такий механізм можна декількома способами, які й розглянемо в статті.

Аналітична палітра
Обов'язкове щеплення та відсторонення від роботи в запитаннях-відповідях

Цю статтю присвячено відповідям на запитання наших читачів щодо відсторонення від роботи невакцинованих працівників.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Поліпшення ОЗ за рахунок банківського кредиту: наслідки в обліку

Ситуація: підприємство має намір модернізувати власні основні засоби, але вільних коштів на такий захід бракує. Тож ухвалює рішення залучити необхідну суму за рахунок банківського кредиту. І тоді постає запитання: як такі суми обліковувати далі – капіталізувати чи показувати у витратах звітного періоду? Що ж, з'ясуймо.

Запитували? Відповідаємо
Відрахування із зарплати за постановою виконавця: що вказувати в додатку 4ДФ

Як правильно підприємству відображати в додатку 4ДФ Податкового розрахунка перерахування приватному виконавцю згідно з постановою про звернення стягнення на заробітну плату та яку суму потрібно вказувати?

Товар пошкоджено під час пересилання: облікові наслідки

ТОВ-виробник відправив "Новою поштою" фізособі (за передоплатою – 50 %, решта – мала бути післяплата "Новій пошті") власно вироблену продукцію. "Нова пошта" пошкодила товар, і було оплачено компенсацію. Як це відобразити в обліку та чи потрібна ТТН у такому випадку?

Бюджет
Тендер-дайджест: шукаємо відповіді на актуальні запитання

Публічні закупівлі – частий "гість" у бюджетних установах. Сама ж процедура – не з легких, і нерідко потребує роз'яснень. У даній публікації ми спробуємо надати відповіді на деякі актуальні "тендерні" запитання.

Підприємець
ФОП і первинка

Пропонуємо сьогодні поговорити про те, що та як має документувати підприємець у своїй діяльності. Адже належний облік – одна з головних вимог контролерів, а документування власне і є основою обліку.

ФОП і лікарняні

Попри свій юридичний статус, підприємець все ж таки людина, і, як то кажуть, ніщо людське йому не чуже. Тож, якщо вже так трапиться, що ФОПу доведеться стикнутися з лікарняними, спробуємо допомогти принаймні необхідною на цей випадок інформацією.

ФОП: хто та як має вести товарний облік

Поява спеціальної форми для ведення товарного обліку ФОП актуалізувала ряд організаційних та процедурних питань цього напряму. Тож сьогодні спробуємо їх розібрати.

ФОП: шпаргалка до нової форми обліку товарів

Певні категорії ФОП окрім обліку доходів і витрат мають вести ще й облік товарів. З огляду на затвердження спеціальної форми товарного обліку доцільним буде систематизувати ключові правила його ведення.

Бухгалтеру на замітку
Бенефіціари: як працює щорічне підтвердження

Бенефіціарні питання залишаються на порядку денному, тож сьогодні знову повертаємось до цієї теми. Цього разу – аби визначитись із тим, як саме проводити щорічне підтвердження відомостей про фактичних власників бізнесу.

Грудневий циферблат: що змінить новий розмір соцгарантій

Традиційно під час змін розміру мінзарплати та прожиткового мінімуму ми пригадуємо показники, на які це впливає. Оскільки ж мова йде про "міжсезонну" зміну, то пригадаємо також і те, що до кінця року залишиться незмінним.

Паперові лікарняні

1 жовтня – дата, з якої всі лікарняні за вмовчанням формуються в електронній формі. Інакше кажучи, тепер отримати паперовий листок непрацездатності в медзакладі неможливо.

Утім, це не означає, що сьогодні бухгалтер у своїй роботі не може стикнутися з паперовим лікарняним. Коли та за яких обставин це можливо нині – з'ясуймо.

Е-лікарняні: як працює система

Навколо реформування системи призначення допомоги з тимчасової непрацездатності виникає безліч запитань. Зі свого боку, законотворці та контролери намагаються виправляти нормативку та пояснювати застосування цих новацій. Однак під час освоєння нововведень на практиці на заваді стає певна безсистемність нормотворчої роботи. Тож, сьогодні спробуємо систематизувати наявну інформацію щодо функціонування електронних лікарняних.

Лікарняні: швидка інформаційна допомога

Під час з'ясування питань, пов'язаних із лікарняними, виникає чимало нюансів. Тож спробуймо систематизувати роз'яснення контролерів щодо цього.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua