Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№51-52
Грудень 2021
Тема номера:
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня був розблокований для підписання скандальний законопроєкт № 5600, тож без "подарунків під ялинку" ми не залишимося. І чим далі, тим більше розумієш, що, доки у нас таким чином приймають закони, штучний інтелект не так швидко замінить нашу нелегку бухгалтерську п...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Самовиправлення через уточнюючі декларації: як рахувати строк давності для помилок?

роз'яснення з категорії 129.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Медзаклад-КНП отримав кошти на "ковідну" матдопомогу працівникам: ПДФО та військовий збір

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 25.11.2021 р. № 4485/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Чи втратить неприбутковий статус медзаклад – КНП, використовуючи гарантійні внески орендарів на своє утримання?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 12.11.2021 р. № 4277/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Де брати показники чистого прибутку (доходу) для заповнення "дивідендного" Розрахунка

роз'яснення з категорії 129.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

ПДВ: електронні послуги нерезидентів українським споживачам

Інформлист ДПСУ № 26 

Бюджет-2022: з якими цифрами зустрічаємо Новий рік

Закон України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" від 02.12.2021 р. № 1928-IX  

Форму "прибуткової" декларації знову "підлатали": що нового?

Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджені наказом Мінфіну України від 17.11.2021 р. № 601

Тема номера
АЗС: особливості касових операцій

Суб'єкти господарювання, які є власниками АЗС, зазвичай мають розгалужену мережу заправок, на кожній з яких є каса. Це додає складнощів у веденні касових операцій, про що свідчать численні запити платників на надання роз'яснень щодо дотримання касової дисципліни на АЗС. Про це й поговоримо в статті.

АЗС: проблемні питання застосування РРО

Застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) на АЗС має певну специфіку (див. статтю "АЗС: загальні вимоги до застосування РРО"), тому у суб'єктів господарювання виникають різні питання. Наразі розглянемо найактуальніші проблеми, під час вирішення яких власники АЗС зверталися до податківців.

АЗС: загальні вимоги до застосування РРО

Як і всі суб'єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції, АЗС зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Водночас АЗС мають право використовувати тільки спеціалізовані РРО, а це має певну специфіку. У статті розповімо про загальні вимоги, яким повинні відповідати спеціалізовані РРО на АЗС.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Графіки змінності водіїв: рекомендації для складання

Норми робочого часу й часу відпочинку для водіїв установлені Положенням № 340, що поширюється на автомобільних перевізників і водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та/або вантажів.

Автомобільними перевізниками є фізичні та юридичні особи, які здійснюють на комерційній основі або за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами (ст. 1 Закону № 2344).

Зокрема, Положенням № 340 передбачено, що з метою дотримання норми робочого часу та часу відпочинку водіїв автомобільний перевізник як роботодавець повинен розроблювати й затверджувати графіки змінності водіїв. Оскільки Положення № 340 із 10 грудня 2021 року передбачає низку змін щодо обліку робочого часу водіїв, то далі докладніше розглянемо ці питання з огляду вже на нові вимоги

Бухгалтерська первинка: тонкощі складання

Продовжуючи тему, розпочату публікацією "Бухгалтерська первинка: синергія форми та змісту", розглянемо тонкощі складання первинних документів.

Бухгалтерська первинка: синергія форми та змісту

Первинні документи – основа для проведення господарських операцій. На ній вибудовується фінансова та податкова звітність. Зараз пропонуємо пригадати головні правила оформлення якісної первинки, а також новації, що так чи інакше торкнулися цих правил.

Запитували? Відповідаємо
Податок на нерухомість: пільга для сільгоспвиробника

ФОП займається вирощуванням і реалізацією сільськогосподарської продукції (свиней) та має у власності приміщення (свинарники, телятники). За яких умов він звільнений від сплати податку на нерухомість?

Таксономія МСФЗ для МСП в українських реаліях: як звітувати?

Підприємство з 2019 року застосовує МСФЗ для МСП. Як подати фінансову звітність у форматі іXBRL до Центру збору фінансової звітності за 2020 рік та проміжну – за 2021 рік? Яку таксономію використовувати, якщо МСФЗ для МСП тепер не вважається міжнародним стандартом фінансової звітності?

Про переривання строків позовної давності за іпотечним зобов'язанням

Чи переривається позовна давність за вимогою про звернення стягнення на предмет іпотеки вчиненням позичальником дій, що свідчать про визнання ним боргу за основним зобов'язанням?

Товарний облік і РРО: правила для ФОП – платника єдиного податку

ФОП (група 2 єдиного податку) здійснює торгівлю будівельними матеріалами. Як визначати граничний дохід для застосування РРО? Якщо станом на 30 вересня надходження на розрахунковий рахунок перевищували 1320000 грн, то які наслідки для ФОП настають у такому випадку? Чи потрібно вести облік товарних запасів?

Імпорт товару: питання обліку та митного оформлення

Як правильно відобразити в бухгалтерському й податковому обліку надходження імпортного товару за митною декларацією в разі розмитнення цього товару в одному числі (і за цією датою зафіксовано курс валюти) та реєстрації такої митної декларації на сайті ДМСУ на наступний робочий день? Особливо у випадках, коли перша дата – це один місяць, а друга – це початок наступного місяця.

Оплата з корпоративної картки: наслідки відсутності первинного документа

Керівником втрачено чек, розрахунок було виконано карткою підприємства. Яким документом його можна замінити? Чи можна написати службову записку? Які наслідки відсутності розрахункового документа?

Вендинг і РРО: вимоги та відповідальність

ФОП здійснює вендинг (КВЕД 47.99) і є платником єдиного податку 2 групи. У нього в наявності є 10 торгових автоматів для продажу кави і продуктів. На такі автомати немає можливості встановити РРО. Крім того, інтернет за місцем розміщення цих автоматів відсутній. Яким чином може працювати ФОП із 2022 року, зважаючи на необхідність обов'язкового застосування РРО/ПРРО?

Підприємець
ФОП і РРО/ПРРО – 2022: наближення часу "ч"

Сьогодні більшість підприємців готується до повної фіскалізації з 1 січня 2022 року. Оскільки законопроєкти, які б могли її відтермінувати, поки що лежать мертвим вантажем, дехто йде на мітинги й категорично не погоджується застосовувати РРО/ПРРО, а дехто змирився й готується до цієї події. Ми ж ідемо за принципом сподівайся на найкраще – готуйся до найгіршого, тож цю статтю присвятили епопеї "якщо з 1 січня 2022 року РРО/ПРРО, то...". Зверніть увагу, що використовуємо лише чинні на дату публікації статті нормативку й роз'яснення.

Читати всю статтю...
Порада юриста
Дискредитація суб'єктів господарювання, або Чому не варто поширювати неправду про бізнес конкурента в мережі Інтернет

У суб'єктів господарювання до своїх конкурентів особлива "любов". Хтось мовчки спостерігає за їхньою діяльністю, обурюється новим досягненням, а хтось різними способами намагається зашкодити їхній діловій репутації.

Бухгалтеру на замітку
Приз покупцеві у вигляді авто: нюанси обліку й оподаткування

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Підприємство роздрібної торгівлі на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, у межах рекламної акції серед покупців розігрує автомобіль вартістю 600 тис. грн.

Розглядаємо такі варіанти заохочення покупців:

1. Підприємство купує авто та передає приз переможцю.

2. Переможець отримує авто з автосалону, а підприємство сплачує вартість автомобіля автосалону за тристороннім договором.

3. Переможець отримує грошовий приз у розмірі вартості автомобіля. Підприємство сплачує вартість автомобіля за довіреністю переможця автосалону.

Підкажіть, будь ласка, як правильно оформити договір. Які податкові наслідки цього заходу (ПДФО, ВЗ, ПДВ, витрати), а також бухгалтерські проводки?".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua