Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№03-04
Січень 2022
Тема номера:
Макулатура на підприємстві
Від редактора:

Шановні читачі!
Наразі в розпалі звітна кампанія, тож ми продовжуємо інформувати про основні новації, а їх чимало.
Не так давно голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики п. Гетманцев Д. О. анонсував пропозицію щодо незастосування штрафів до ФОП...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Особливий порядок використання коштів від оренди держмайна продовжено до кінця 2022 року

постанова Кабміну "Про внесення зміни до пункту 133 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна" від 29.12.2021 р. № 1399 

Нова форма повідомлення про прийняття працівників

постанова КМУ "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 і від 17 квітня 2019 р. № 328" від 28.12.2021 р. № 1392 

Декларацію з податку на прибуток у 2021 році змінювали двічі: як тепер звітувати

лист ДПСУ від 05.01.2022 р. № 62/7/99-00-21-02-01-07  

Первинка очима Мінфіну: про що варто пам'ятати, підписуючи електронні документи

лист Мінфіну від 14.12.2021 р. № 41010-06-5/38675 

Тема номера
Макулатура від упаковки: особливості обліку

Виробничі й торговельні підприємства часто використовують паперову упаковку, яку потім здають на макулатуру. Зазвичай вартість такої упаковки окремо не виділяють, а підприємство сплачує гроші за товар з упаковкою. Коли таку упаковку надалі здають на макулатуру, виникають питання з нарахуванням "компенсувальних" податкових зобов'язань з ПДВ. Як це зробити – ми розповімо в статті.

Макулатура на підприємстві: податковий і бухгалтерський облік

Макулатура утворюється на кожному підприємстві. Це може бути непотрібний офісний папір, журнали тощо. У цій статті ми розповімо про те, як таку макулатуру відобразити в обліку.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Закон № 1914: скасування призупинення ліцензії

Однією з новацій Закону № 481, яку привніс Закон № 1914, стало скасування механізму призупинення ліцензії. Натомість несвоєчасна сплата чергового платежу призводить відразу до анулювання ліцензії. У статті ж розповімо, як саме це відбувається.

Закон № 1914: зміни у спеціальних нормах щодо ліцензування

Продовжуючи аналізувати зміни у Законі № 481, унесені Законом № 1914, наразі поговоримо про зміни у спеціальних нормах щодо ліцензування.

Закон № 1914: зміни в загальних нормах щодо ліцензування

Законом № 1914 серед іншого внесено корективи до Закону № 481. У цій статті ми поговоримо про загальні моменти, пов'язані зі змінами в ліцензуванні. З точковими правками можна ознайомитися у статтях "Закон № 1914: зміни у спеціальних нормах щодо ліцензування", "Закон № 1914: підстави для анулювання ліцензій на торгівлю", "Закон № 1914: підстави для анулювання ліцензій на виробництво".

Читати всю статтю...
Закон № 1914: підстави для анулювання ліцензій на торгівлю

Законом № 1914 серед іншого внесені зміни до Закону № 481 щодо підстав для анулювання ліцензій на торгівлю. Оскільки ці новації для ліцензіатів важливі, проаналізуємо їх детальніше.

Закон № 1914: підстави для анулювання ліцензій на виробництво

Внесеними Законом № 1914 новаціями до Закону № 481 було змінено також підстави для анулювання ліцензій на виробництво спирту, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального. Правки важливі, тому проаналізуємо їх докладно.

Бухгалтерські будні
Лікарняні та зарплатна звітність

Процеси цифровізації листків непрацездатності (див. матеріали "Е-лікарняні: як працює система" та "Електронні лікарняні: що нового в процедурі та строках") актуалізують загалом питання щодо лікарняних. Зокрема, які є особливості звітування щодо їх нарахування та виплати. Тож, сьогодні пропонуємо пригадати, що й до чого.

Декретні лікарняні: роз'яснення ФСС

Питання, пов'язані з оплатою тимчасової непрацездатності, – одні з найгарячіших. Цьогоріч у цій сфері чимало новацій та роз'яснень. Сьогодні пропонуємо звернути увагу на ті з них, що стосуються лікарняних у зв'язку з вагітністю та пологами.

Фінансова звітність – 2021: основне для підприємства

Щойно завершився 2021 рік, як бухгалтерам час братися до підготовки річної фінзвітності. Ми ж, своєю чергою, пропонуємо переглянути ключові моменти підготовки до подання цієї звітності та взяти до уваги новації, які запрацюють у 2022 році.

Запитували? Відповідаємо
Віддалена робота та відрядження

Як розглядати робочі поїздки співробітників, що працюють віддалено в інших населених пунктах?

Як повернути працівника з віддаленки

Працівники, з якими укладено договори про віддалену роботу, повертаються працювати в офіс. Чи потрібно в такому разі щось переоформлювати?

Бюджет
Фінансова та бюджетна звітність – 2021: основне для установи

Продовжуючи звітну тематику, розпочату в статті "Фінансова звітність – 2021: основне для підприємства", пригадаємо основні орієнтири для складання фінансової й бюджетної звітності за 2021 рік бюджетними установами.

Підприємець
ФОП-роботодавець: які документи потрібно мати

Штрафи за порушення законодавства про працю, передбачені ст. 265 КЗпП, інспектори праці застосовують як до юридичних осіб, так і до приватних підприємців – роботодавців. І щоб довести відсутність порушення, ФОП потрібно мати відповідні докази, серед яких на чільному місці саме кадрові й інші документи.

Тож, питання щодо наявності таких документів у ФОП надзвичайно актуальне. При цьому не має значення кількість найманих працівників: один, два чи десять.

Наразі з'ясуймо, які документи обов'язково повинен мати підприємець, що використовує працю найманих осіб.

Бухгалтеру на замітку
Приборкування лікарняних пристрастей

Питання оформлення й оплати лікарняних продовжують посідати чільне місце серед обговорень у бухгалтерських колах. Тож сьогодні й ми повернемося до цієї теми.

Звітуємо про умови праці за 2021 рік

Раз на два роки підприємства мають прозвітувати до Держстату про наявні умови праці. Зі звіту за 2021 рік звіт 1-ПВ (умови праці) подають за оновленою формою. Тож, сьогодні поговоримо про те, як її правильно заповнити.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua