Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№05-06
Січень 2022
Тема номера:
Декларація з податку на прибуток
Від редактора:

Шановні читачі!
На тлі загрози широкомасштабного вторгнення агресора, мітингів ФОП та інших численних проблем розуміємо, що морально працювати важко, та ще й у період річної звітності. Тому тему номера нашого видання ми присвятили річній декларації з податку на прибуток з акцентом саме на ваш...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Держрегулювання цін: Кабмін оновив список продуктів із 10-відсотковою націнкою

постанова Кабміну "Про внесення зміни до пункту 414 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236" від 12.01.2022 р. № 1 

Ліквідація ОЗ й уникнення ПДВ: збираємо пакет документів для ДПСУ

роз'яснення з категорії 101.27 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Будівельні закупівлі очима Мінекономіки: замість ДСТУ використовуємо Настанови № 281

лист Мінекономіки від 29.11.2021 р. № 3304-04/56247-06  

Вимушена благодійність: "прибуткові" наслідки прощення боргу

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 15.12.2021 р. № 4658/ІПК/26-15-04-03-11 

Тема номера
Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: облік дивідендів

У податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) серед іншого платники відображають "дивідендний" авансовий внесок. Розрахунок авансового внеску має особливості, про які нагадаємо в нашій статті.

Подання декларації з податку на прибуток за 2021 рік: проблемні ситуації

У статті "Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: основні моменти" ми розглядали головні правила подання декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація; податкова декларація з податку на прибуток підприємств) за 2021 рік.

Проте на практиці бувають різні проблемні ситуації, розібратися з якими не так уже й легко. Деякі з них проаналізуємо в нашому матеріалі.

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: проблемні ситуації додатка АВ

У статті "Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: облік дивідендів" ми розглянули загальні моменти, пов'язані з обчисленням "дивідендного" авансового внеску. У цій же публікації Б&З проаналізує проблемні питання щодо заповнення додатка АВ до рядка 20 АВ податкової декларації з податку на прибуток підприємств, з якими стикаються на практиці платники податку на прибуток.

Декларація з податку на прибуток: як зазначати витрати від курсових різниць

До редакційної пошти надійшло запитання: "У 2018 році в бухобліку було допущено помилку: неправильно визначено фінансовий результат (рах. 945 "Втрати від курсових різниць" був помилково закритий рах. 39 замість рах. 791), дані форми 2 "Фінансові результати" було завищено на 4000,0 тис. грн.

Декларацію з податку на прибуток складено на підставі форми 2 "Фінансові результати", податок на прибуток за І кв. було переплачено. Помилку за рах. 945 "Втрати від курсових різниць" виявили і виправили в грудні 2018 р., декларацію з податку на прибуток за 2018 рік подали з урахуванням виправлень. Уточнюючий розрахунок чи додаток ВП до декларації з податку на прибуток і до Звіту про фінансові результати за І квартал 2018 р. не подавали.

Декларацію за І кв. і півріччя 2018 р. було перевірено плановою перевіркою ДПСУ у 2018 році.

Декларацію за 9 місяців і рік 2018 року перевірено наступною перевіркою ДПСУ у 2021 році. За підсумками цієї перевірки податкова не визнає витрати щодо курсових різниць на суму 4000,0 тис. грн за декларацією за 2018 рік, аргументуючи це тим, що підприємство не подало уточнюючий розрахунок чи додаток ВП до декларації з податку на прибуток за І квартал 2018 р. За підсумками 2018 року ДПСУ донараховує податок на прибуток на суму 720 тис. грн.

Як довести податковій правомірність зарахування до витрат курсових різниць за І кв. 2018 р. у грудні 2018 р.?". Розберімося із цією проблемою у статті.

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: відображення основних засобів

У податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) операції з основними засобами платники показують у додатках АМ та РІ. Проблемних ситуацій з обліком основних засобів виникає чимало, тож деякі з них розглянемо в цій статті.

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: прийняття рішення про непроведення коригування фінрезультату

Як відомо, платники податку на прибуток мають право не коригувати фінансовий результат на вказані в розділі III ПКУ різниці, але в разі дотримання певних умов. На практиці виникають нюанси, пов'язані із застосуванням цих "привілеїв", про що й поговоримо в статті.

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: основні моменти

Незабаром доведеться подавати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2021 рік. Нещодавно (у грудні 2021 року) цю Декларацію оновили, але податківці радять її подавати за 2021 рік ще за старою формою з урахуванням правок, унесених у червні 2021 року. Тож у цій статті нагадаємо основні моменти, які стосуються подання й заповнення річної "прибуткової" декларації.

Читати всю статтю...
Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: облік збитків

У "збиткових" платників податку на прибуток виникають певні нюанси, пов'язані із заповненням податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація). Про це й поговоримо в статті.

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: проблемні ситуації з обліком сумнівної заборгованості

У статті "Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: сумнівна заборгованість" ми розглядали основні моменти, пов'язані з відображенням операцій із сумнівною заборгованістю в декларації з податку на прибуток підприємств. Водночас на практиці виникають різні ситуації, у яких є певні нюанси. Деякі з них і проаналізуємо в цій статті.

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: сумнівна заборгованість

"Високодохідні" платники податку на прибуток здійснюють коригування фінансового результату на операції, пов'язані з обліком сумнівної та безнадійної заборгованості. У цій статті ми нагадаємо основні моменти, що стосуються відображення таких операцій у податковій декларації з податку на прибуток підприємств.

Аналітична палітра
КіК в Україні – уже близька реальність

Нестабільність українського законодавства і численні податкові ризики під час перевірок від місцевих податківців спричиняють те, що більшість бенефіціарів українського бізнесу концентрує свою підприємницьку активність поза Україною. Розмаїття операцій і грошові потоки є настільки значними, що український бюджет втрачає надзвичайно великі суми податків. Саме тому, щоб "завести" ці об'єкти оподаткування в Україну, український законодавець пропонує альтернативні варіанти оподаткування. Одним із таких є операції з КіК.

Бухгалтерські будні
"Тютюновий" ПДВ

Старт 2022 року ознаменувався, як і годиться з початку року, змінами порядку оподаткування. Цього разу – у частині ПДВ для операцій із постачання тютюнових виробів. Поговоримо про ключові нюанси та податкові наслідки продажу таких товарів у 2022 році.

Запитували? Відповідаємо
Премія у місяці відрядження: як визначати денний заробіток

Питання:

1) Чи враховують до денного заробітку квартальну премію за попередній квартал та місячну премію за підсумками роботи попереднього місяця, які фактично нараховано в місяці до відрядження?

2) Як правильно розрахувати денний заробіток у місяці відрядження, якщо в цей місяць працівник також перебував у щорічній відпустці та на лікарняному: розрахувати всі елементи заробітної плати виходячи з планового (нормативного) графіка роботи чи пропорційно до відпрацьованих робочих днів?

Зайво нарахована зарплата: як виправити лічильну помилку

Підкажіть, будь ласка, як правильно закрити заборгованість за перевиплаченою заробітною платою.

Ситуація така: у вересні під час розрахунку компенсації за невикористану відпустку зроблено помилку. Виявили в листопаді під час подання 4 ДФ. Здійснили коригування, отримали недоплату з ПДФО – 0,87 грн і ВЗ – 0,07 грн. Донарахували ПДФО та ВЗ. У результаті чого отримали 0,94 грн переплати із ЗП. Як правильно списати ці копійки?

Повернення коштів за втрачений товар: чи завжди це має робити постачальник та які ПДВ-нюанси

У нас відбулося відвантаження товару у 2018 році. Зареєстровано податкову накладну. Наступного дня ми отримали оплату за відвантажений товар. Незабаром з'ясувалося, що контрагент товар не отримав, вантаж зник у дорозі.

Контрагент подав заяву до поліції, ми теж подавали, але нас не визнали потерпілою стороною і заяву не прийняли. Розслідування результатів не дало, справу було закрито.

У процесі всіх цих розглядів керівництво вирішило повернути оплату контрагенту. Оплату ми повернули, контрагент зареєстрував мінусове коригування з ПДВ. У нас в обліку залишився борг за відвантажений товар. Минуло три роки, прийняли рішення списати цей борг як безнадійний.

Чи правильними є наші дії? Потрібно було виписувати податкову накладну під час списання безнадійної заборгованості чи треба було здійснити повернення товару і списувати вже його?

Бюджет
Ліфти в бюджетній установі: обліковуємо витрати на ТО та ремонт

Продовжуючи "ліфтову" тематику, розпочату в статті "Ліфти в бюджетній установі: організовуємо техобслуговування та ремонт", розглянемо порядок обліку витрат на ТО та ремонт ліфтів бюджетної установи.

Ліфти в бюджетній установі: визначаємо обсяг ТО й ремонту

Бюджетні установи, які мають у своєму розпорядженні будівлі з ліфтами, нерідко стикаються з витратами на техобслуговування чи ремонт останніх. Саме тому ми вирішили присвятити цю статтю ліфтовому господарству бюджетної установи.

Підприємець
ЄСВ для ФОП на загальній системі оподаткування: звітність за 2021 рік

Сьогодні нагадаємо правила сплати ЄСВ приватними підприємцями на загальній системі оподаткування.

Загальна система оподаткування: Декларація ФОП за 2021 рік

Приватні підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, подають за 2021 рік податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за формою, затвердженою Наказом № 859.

Декларацію за 2021 рік подають за місцем податкової адреси підприємця не пізніше за 9 лютого 2022 року, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. 177.5, пп. 49.18.5 ПКУ).

Порада юриста
Карантин і строки давності для РРО-штрафів

На цей час триває мораторій на РРО-перевірки, за винятком діяльності тих, хто торгує підакцизним товаром. А втім, усіх, хто працює з готівкою, цікавить, за якими ж ставками застосовуватимуть штрафи згідно з п. 1 ст. 17 Закону про РРО за порушення, учинені в періоди до 01.01.2022, але в разі перевірки після 01.01.2022. Докладніше про це — у статті.

Бухгалтеру на замітку
Щорічне підтвердження бенефіціарів

Лист Мін'юсту від 12.01.2022 р. № 3738/8.4.3/32-22 

Міжкваліфікаційні співвідношення посадових окладів: чи варто ігнорувати?

Досить часто роботодавці не зважають на те, що не може бути встановлено однакові оклади для всіх або більшості працівників, якщо вони обіймають різні посади та мають різний рівень кваліфікації. Водночас інспектори Держпраці під час перевірок звертають увагу на ці моменти та, відповідно, застосовують фінансові штрафи до роботодавців. І ось чому.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua