Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07-08
Лютий 2022
Тема номера:
Виправлення помилок в декларації з податку на прибуток
Від редактора:

Шановні читачі!
Черговий номер нашого видання ми присвятили виправленню помилок у декларації з податку на прибуток. Сподіваємось, що були корисними вам під час складання річної звітності з податку на прибуток.
Традиційно оперативно відповідаємо на ваші запитання та з радістю чекаємо на зво...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Відвантаження на спрощенці – оплата на загальній системі: ДПС про перехідні операції

роз'яснення з категорії 101.11 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Повідомлення про прийняття на роботу та договір ЦПХ

лист Мінекономіки від 21.01.2022 р. № 4711-06/3082-07  

Податок на прибуток vs негоспвитрати: що кажуть у ДПСУ

роз'яснення з категорії 101.12 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Середньострокове планування: готуємо Бюджетну декларацію 2023 – 2025

лист Мінфіну від 21.01.2022 р. № 04110-08-2/1972  

Не вказали звільнення від "прибуткових" різниць у декларації: чи можна виправити?

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Тема номера
Виправлення помилки у "прибутковій" декларації: відмітка про фінзвітність

Продовжуючи тему виправлення помилок в податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація), у цій статті розглянемо проблемну ситуацію, пов'язану з помилковим проставлянням позначки у графі "МСФЗ" графи "ФЗ" таблиці "Наявність додатків" декларації.

Виправлення помилки у "прибутковій" декларації: збільшено доходи за минулі роки

Під час виправлення помилок іноді платники стикаються з нестандартними ситуаціями. Зокрема, у нашого читача, який є підприємством житлово-комунального господарства, сталася така ситуація: наприкінці грудня 2021 р. підприємство отримало компенсацію різниці в тарифах із держбюджету за 4 роки. У платника виникло запитання: як цю операцію показати в декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) за 2021 рік?

Як виправити помилки у "прибутковій" декларації: головне

Процедура виправлення помилок у декларації з податку на прибуток (далі – декларація) залишається незмінною, але ковідні обмеження накладають певну специфіку. Тож у цій статті нагадаємо головні моменти, які необхідно враховувати під час виправлення "прибуткових" помилок.

Читати всю статтю...
Виправлення помилки у "прибутковій" декларації: збільшено витрати за минулий рік

У статті "Як виправити помилки у "прибутковій" декларації: головне" ми нагадали основні моменти, пов'язані з виправленням помилок у податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація). У цій статті проаналізуємо проблемну ситуацію, яка виникла у нашого читача.

Отже, "річний" платник у 2020 році припустився помилки у фінансовій звітності та в декларації: не було враховано витрати. Наразі підприємство бажає виправити допущену помилку в декларації за 2021 р., водночас новий показник прибутку буде "нульовим".

Аналітична палітра
Відстрочений податок на прибуток за МСФЗ: методика розрахунку та нюанси відображення у звітності

Як відомо, правила бухгалтерського обліку не завжди повністю відповідають податковому законодавству. Водночас в окремих випадках розбіжності можуть бути досить суттєвими, тож необхідно коригувати обліковий прибуток до оподаткування, щоб отримати правильну основу для розрахунку податку на прибуток. У такому разі виникає поняття тимчасових і постійних різниць, які можуть суттєво вплинути на показники фінзвітності, а в МСФЗ до того ж наголошено на обліку поточних і майбутніх податкових наслідків. Тому в цій статті розглянемо:

– які основні причини виникнення різних сум із податку на прибуток у податковій декларації та витрат у Звіті про фінансові результати;

– який механізм розрахунку податкових різниць за МСФЗ;

– що змінилося в ПКУ щодо податкових різниць і коли зміни набирають чинності;

– які особливості визнання відстрочених податків у разі переходу на МСФЗ;

– як розкривати інформацію про податок на прибуток у фінзвітності.

Бухгалтерські будні
Філіальний ПДФО та зарплатна звітність

На відміну від минулого року цей рік ми зустріли без суттєвих коригувань у зарплатній звітності. Однак питання щодо заповнення Розрахунка все ще лишаються.

Сьогодні поговоримо про те, як звітувати за відокремлений підрозділ.

"Держдивідендний" розрахунок – 2021: як звітують підприємства держкомсектору

У переддень подання декларації з податку на прибуток неодмінно варто згадати ще про один "аналог" такої декларації – Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі – Розрахунок).

Читати всю статтю...
Запитували? Відповідаємо
Фізособа-позикодавець померла: наслідки для податкового агента

Наше підприємство за кількома договорами позики на поворотній основі з 2016 року до 2019-го брало безпроцентну позику у фізособи. Строк повернення в договорах – до 2039 року. Позики видавали як готівкою (через касу підприємства), так і в безготівковій формі (суму відразу переказували на розрахунковий рахунок підприємства). Минулого року позикодавець помер. Спадкоємці померлого вносять суму позики за договорами до спадкової маси. У разі звернення спадкоємців до нашого підприємства щодо виплати цих позик, чи необхідно утримувати прибутковий податок і військовий збір? І в якій формі можна виплатити: готівковій через касу підприємства чи безготівковій на картку фізособи?

Як виправити суму дооцінки у Звіті про власний капітал?

У 2021 році було подано уточнюючий Звіт про власний капітал (форма № 4), у якому було додано суму 3936 грн до графи "Капітал у дооцінках". У ІІІ кварталі 2021 р. цю суму було переведено на основні засоби. Як тепер заповнити Звіт про власний капітал за 2021 рік?

Приєднання товариства: чи виникають податкові наслідки для правонаступника – платника єдиного податку

Материнська компанія (платник єдиного податку 3-ї групи й одночасно платник ПДВ) ліквідовує своє дочірнє підприємство шляхом приєднання.

Дочірнє підприємство працює на загальній системі оподаткування.

Чи оподатковують єдиним податком у материнській компанії грошові кошти, отримані від дочірнього підприємства?

Виплата лікарняних, нарахованих померлому працівнику

Склалась така ситуація. Працівник був на лікарняному (е-лікарняний) з 10.12.2021 по 28.12.2021. Далі лікарняний було продовжено.

31.12.2021 працівник помер. Бухгалтер про те, що працівник був на лікарняному, не знав. 24.12.2021 було виплачено аванс за грудень 2021 р. Сума авансу становила 99 % від зарплати.

08.01.2022 бухгалтер дізнається про те, що працівник був на лікарняному, і про його смерть.

10.01.2022 було нараховано померлому працівнику компенсацію за невикористану відпустку та виплачено разом із залишком зарплати на картку.

То що тепер робити з е-лікарняними?

Повідомлення про КІК

Щодо яких КІК потрібно подавати повідомлення з 01.01.2022: щодо всіх уже наявних КІК чи щодо новостворених або щодо яких відбулися зміни?

Бюджет
Е-трудові: як підтвердити вислугу років

Постанова КМУ від 02.02.2022 р. № 72 

"Неприбутковий" звіт – 2021: бюджетна специфіка

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Фінансова та бюджетна звітність – 2021: основне для установи", розгляньмо, як бюджетним установам скласти й подати "неприбутковий" звіт до ДПСУ.

Уроки судової практики
Декларація з податку на прибуток: судова практика з проблемних питань

Під час перевірок податкові органи ретельно досліджують показники податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація). Іноді за результатами таких перевірок контролюючі органи донараховують штрафні санкції, з якими погоджуються не всі платники.

У цій статті проаналізуємо декілька рішень із судової практики й побачимо, на що саме звертають увагу податківці.

Порада юриста
ВПП: виключення з Реєстру та зміна місця обліку

На початку 2022 року деякі великі платники податків (ВПП) були здивовані та збентежені, дізнавшись, що їх або взагалі виключили з Реєстру ВПП, або перевели на облік до іншого територіального податкового органу. За цих обставин у таких ВПП цілком логічно виникли запитання й сумніви щодо законності дій ДПС стосовно виключення з Реєстру ВПП або переведення до інших територіальних органів ДПС. Крім того, платники не зовсім чітко розуміють, що їм далі робити та як реагувати на зміни, що відбулися. Тож, з'ясуймо це у статті.

Бухгалтеру на замітку
Неприбуткові організації: подання звіту за 2021 рік

Незабаром спливає строк подання неприбутковою організацію Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2021 рік. Оскільки облік у "неприбутківців" має специфіку, нагадаємо основні моменти, пов'язані зі складанням цього Звіту

Якщо бенефіціара немає

У цій статті відповімо на запитання, чи стосується щорічне підтвердження юросіб, у яких кінцевого бенефіціарного власника немає?

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: проблеми з постійним представництвом нерезидента

Після внесення до ПКУ змін із 01.01.2021 щодо оподаткування постійних представництв нерезидента залишилися прогалини. Через це в постійних представництв виникає чимало питань. У цій статті проаналізуємо проблемну ситуацію, яка склалася в читача: представництво іноземної компанії, діяльності не веде, оформлених працівників немає, є лише керівник. У представництва виникли такі питання: як заповнювати декларацію на прибуток та які ще додатки до декларації потрібно подавати? Що ж, будемо розбиратися.

Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: подання фінансової звітності

Фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) та її невід'ємною частиною. Отже, неподання фінзвітності разом із декларацією може призвести до неприйняття самої декларації. Зважаючи на це, у статті ми нагадаємо основні моменти, пов'язані зі складанням фінзвітності, яка є додатком до декларації.

Фінансова звітність: проблемні ситуації

У статтях "Фінансова звітність – 2021: основне для підприємства" та "Декларація з податку на прибуток за 2021 рік: подання фінансової звітності" ми розповідали про головні моменти, пов'язані з поданням фінансової звітності за 2021 рік. А втім, на практиці все ще трапляються специфічні ситуації. Тож, проаналізуймо деякі з них у цій публікації.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua