Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№17-18
Квітень 2023
Тема номера:
Бюджетне відшкодування ПДВ
Від редактора:

Шановні читачі!
Цього разу на ваше прохання тему номера видання ми присвятили бюджетному відшкодуванню ПДВ під час війни. Зрозуміло, що наразі це питання зовсім не просте, і не тому, що бізнес не обізнаний із законодавством, а тому, що бюджет порожній. Отже, хто наважився таки претендувати на...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
За яких умов інвойс вважається первинним документом: підказка Мінфіну

лист Мінфіну від 24.03.2023 р. № 41010-06-5/7983 

Як застосувати факторинг у публічних закупівлях: схема Мінекономіки

лист Мінекономіки від 23.03.2023 р. № 3323-04/12604-06 

Які форми фінзвітності годяться для неприбутківців: пам'ятка від Мінфіну

лист Мінфіну від 10.03.2023 р. № 41010-07-10/6640 

Відновлення втраченої первинки для податкових цілей: уточнення ДПСУ

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 27.03.2023 р. № 686/ІПК/99-00-07-06-01-06 

КНП-балансоутримувач розподіляє орендну плату: чи є загроза неприбутковому статусу

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 03.04.2023 р. № 807/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Мінфін для сплати МПЗ передбачив окремі рахунки: що потрібно врахувати

Наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до бюджетної класифікації" від 27.03.2023 р. № 154 

Тема номера
Бюджетне відшкодування ПДВ під час воєнного стану: узгодження й отримання

У статті "Бюджетне відшкодування ПДВ під час воєнного стану: декларування та перевірка" ми розповіли про загальний порядок декларування бюджетного відшкодування з податку на додану вартість та проведення його перевірки. Продовжуючи тему, у цій статті розглянемо процедуру узгодження й отримання бюджетного відшкодування.

Бюджетне відшкодування ПДВ під час воєнного стану: приклад відображення в декларації

Для того щоб отримати бюджетне відшкодування ПДВ (далі – БВ), потрібно скласти заяву та заповнити відповідні рядки в податковій декларації з ПДВ (див. статтю "Бюджетне відшкодування ПДВ під час воєнного стану: декларування та перевірка"). У цьому матеріалі покажемо на прикладі, як це зробити.

Бюджетне відшкодування ПДВ під час воєнного стану: які платники можуть отримати

Незважаючи на важке становище в Україні, платники ПДВ мають право отримати бюджетне відшкодування ПДВ навіть під час воєнного стану. У цій статті ми поговоримо про те, хто саме зараз має право отримати бюджетне відшкодування з ПДВ.

Бюджетне відшкодування ПДВ під час воєнного стану: декларування та перевірка

У статті "Бюджетне відшкодування ПДВ під час воєнного стану: які платники можуть отримати" ми розглянули питання про те, які платники ПДВ мають право на отримання бюджетного відшкодування ПДВ (БВ) навіть під час воєнного стану. У цій статті Б&З розповість про загальну процедуру декларування бюджетного відшкодування та проведення його перевірки.

Аналітична палітра
Добровільний ЄСВ

Воєнний спад в економіці актуалізував питання добровільної сплати ЄСВ. Адже втрата заробітку окрім побутових проблем впливає також і на рівень соціального та пенсійного забезпечення в майбутньому.

Бухгалтерські будні
Договір дарування нерухомості фізособі: бухгалтерський облік

Операції дарування нерухомості фізичній особі відображають у бухгалтерському обліку в загальному порядку. Водночас є певні нюанси, пов'язані з нарахуванням податків з такої операції (див. докладніше статтю "Договір дарування нерухомості фізособі: податковий облік"). Тож у цій статті розглянемо бухгалтерський облік операцій дарування нерухомості фізичній особі на прикладі.

Договір дарування нерухомості фізособі: податковий облік

У матеріалі "Договір дарування нерухомості фізособі: правові аспекти" ми розглядали особливості укладання договорів дарування нерухомості фізичній особі. Продовжуючи цю тему, у цій статті розповімо про податковий облік таких операцій.

Договір дарування нерухомості фізособі: правові аспекти

Унаслідок збройної агресії рф багато наших співвітчизників залишилися без житла. На щастя, є компанії, які прагнуть надати житло постраждалим. У цій статті розповімо, як це правильно оформити.

Дискусійний клуб
Помилково отримані кошти: коли повернути і як це вплине на податковий облік

Сьогодні пропонуємо разом розібратися з таким запитанням клієнта: "Юридична особа помилково отримала кошти на поточний рахунок від іншої юридичної особи. Протягом якого часу ми маємо їх повернути і чи вплине це на податковий облік?".

Запитували? Відповідаємо
Дебітор – банкрут: чи можна списати товарну заборгованість?

Підприємство – продавець ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ станом на 01.01.2023 має дебіторську заборгованість за товар, поставлений у 2016 та 2019 роках і неоплачений покупцем, якого 26.01.2022 визнано банкрутом і який відкрив процедуру з його ліквідації терміном 12 місяців. Щодо заборгованості за 2019 рік підприємство-продавець позивається до покупця з 2019 року, а за заборгованістю за 2016 рік жодних заходів щодо її стягнення з покупця продавець не вживав. Чи має право продавець автоматично списати дебіторську заборгованість за 2016 рік у разі ліквідації покупця-банкрута?

Повернута фіндопомога: чи є підстави нараховувати ПДВ

Застосовуємо касовий метод нарахування податкових зобов'язань із ПДВ. Отримали листа від партнера з проханням надати поворотну фінансову допомогу, разом із Договором, підписаним тільки з їхнього боку. Одразу після відправлення коштів, 31.03.2023, звернули увагу на те, що згідно з умовами кредитного договору ТОВ "..." має діючий кредитний договір із нерезидентом, не має права підписувати такий договір без письмової згоди наглядової ради, надавати фінансову допомогу. 04.04.2023 кошти повернули.

Чи є підстави у ДПС визнати повернення цих коштів на рахунок нашого підприємства податковим зобов'язанням, з вимогою зареєструвати податкову накладну на дану операцію?

Продаж іноземної програмної продукції: який код указати в податковій накладній

Підприємство придбаває програмну продукцію в нерезидента і продає на території України. Придбання та продаж програмної продукції відбувається через мережу Інтернет. Чи може підприємство під час отримання програмної продукції від нерезидента скласти податкову накладну як на послугу, зазначивши найменування "Програмна продукція АВС", код 62.01 "Послуги з комп'ютерного програмування", а в податковій накладній покупцю вказати таке саме найменування – "Програмна продукція АВС", але з умовним кодом 00502?

Єдинник нарахував дохід від дисконтування – чи зараховувати його до бази оподаткування

Підприємство з 1 червня 2022 року перейшло з податку на прибуток на сплату єдиного податку за ставкою 2 %. Водночас на обліку залишається позика, яку засновник-нерезидент надав в інвалюті та яку було відображено як фіндопомогу за теперішньою вартістю з урахуванням дисконтування.

У червні підписано додаткові угоди щодо продовження строків дії договорів фінансової допомоги, відповідно підприємство визнавало модифікацію договорів фінансової допомоги та нараховувало доходи від дисконтування. Чи є базою оподаткування єдиним податком зі ставкою 2 % дохід від дисконтування?

Бюджет
Закупівельні особливості для учасників: відповіді на актуальні запитання

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Закупівельні особливості для замовників: відповіді на актуальні запитання", розгляньмо питання, що турбують учасників під час публічних закупівель.

Закупівельні особливості для замовників: відповіді на актуальні запитання

Закупівельне законодавство доволі часто змінюється. Тому варто постійно актуалізувати наявні знання у цій сфері. Тож пропонуємо розібрати деякі питання, що виникають у замовників під час публічних закупівель.

Бухгалтеру на замітку
Помилкові податкові накладні: як позбутись

Як відомо, не помиляється лише той, хто нічого не робить. Тема ПДВ в останні роки посідає одне з перших місць. І це здебільшого завдяки блокуванню ПН/РК, але сьогодні ми говоритимемо про те, як вчинити з помилковими накладними та які можливі ризики.

Новий формат платіжок та єдиний рахунок

Цієї весни оновлено правила заповнення платіжок на розрахунки з бюджетом (Наказ № 148). Зміни у формуванні податкових переказів мають урахувати в роботі й ті платники, що використовують єдиний рахунок.

Відпустка працівника після звільнення з військової служби: визначення тривалості та нарахування оплати

З'ясуємо, які вимоги слід урахувати роботодавцю в разі надання відпустки працівнику, який повернувся до роботи після військової служби, на яку його призвали у зв'язку з мобілізацією.

Нарахування лікарняних працівнику після звільнення з військової служби

Працівник приступив до роботи з 13 березня 2023 року після звільнення з військової служби, на яку він був призваний у зв'язку з мобілізацією з 1 березня 2022 року. З 1 березня по 18 липня 2022 року за ним зберігався середній заробіток, а з 19 липня виплати були припинені. Середній заробіток виплачували з розрахунку 8000 грн, за липень – 4700 грн. За березень 2023 року працівнику нараховано заробітну плату в розмірі 4000 грн. Страховий стаж працівника – 10 років. Як нарахувати працівнику лікарняні за період тимчасової непрацездатності з 11 по 20 квітня цього року?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua