наказ Мінфіну "Про затвердження Критеріїв ризиків легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення" від 28.12.2022 р. № 465
наказ Мін'юсту "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України" від 29.03.2023 р. № 1158/5
постанова Кабміну "Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2022 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави" від 18.04.2023 р. № 358
постанова КМУ "Деякі питання надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця" від 18.04.2023 р. № 338
Зміни, що вносяться до пункту 19 Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджені постановою Кабміну від 18.04.2023 р. № 335
постанова Правління НБУ від 20 квітня 2023 року № 53 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18"
постанова ВС КАС від 04.01.2023 р. № 640/10524/200
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX
лист Фонду держмайна від 29.12.2022 р. № 10-16-19949
листи ПФУ від 21.03.2023 р. № 10344-8077/У-03/8-2800/23 та від 06.04.2023 р. № 13252-15249/У-03/8-2800/23
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX
У статті "Декларація з податку на прибуток за I квартал 2023 року: виправлення помилок" ми нагадали загальну процедуру виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток (далі – Декларація). У цій статті продемонструємо цю процедуру на прикладі виправлення торішньої помилки перспективним способом коригування фінзвітності.
Під час подання податкової декларації з податку на прибуток (далі – Декларація) платник має можливість виправити допущені помилки. Як саме це зробити – розповімо в статті.
Нещодавно були внесені зміни в Декларацію з податку на прибуток. Нововведень небагато – про них можна прочитати в матеріалі "Декларацію з податку на прибуток "перезавантажили": з'явився додаток ОВ". А у цій статті нагадаємо основні моменти, пов'язані з поданням "прибуткової" декларації.
Повсякчас поняття "оренди" та "лізингу" у госпдіяльності більшість із нас схильні ототожнювати. І хоча обидва вони пов'язані з переданням майна особи в користування іншій особі, проте все ж мають низку відмінностей.
Хто з учасників договорів про спільну діяльність сплачує ЄСВ?
Підприємець, зареєстрований платником єдиного податку на третій групі, провадить агентську діяльність. З трьома суб'єктами господарювання було укладено один багатосторонній договір, за умовами якого кошти, що надходять на рахунок єдинника від третіх осіб на користь принципалів за багатостороннім агентським договором, у подальшому перераховують принципалам відповідно до тарифних планів. До повноважень агента входить пошук абонентів, укладення з ними від імені та за рахунок принципалів договорів і збір коштів. Як визначати дохід платника єдиного податку третьої групи в разі надання ним послуг за багатостороннім агентським договором.
Роблю наказ про створення постійних комісій зі списання ТМЦ. Не можу самотужки знайти інформацію стосовно того, хто може входити до такої комісії.
Можливо є якісь принципи формування таких комісій?
Чи може (чи повинна) входити до такої комісії сама матеріально відповідальна особа?
Чи можуть входити до неї підлеглі матеріально відповідальної особи, чи повинен у комісії бути керівник (з огляду на те, що він все одно затверджує акт на списання)?
Підприємство-імпортер завозить товар на умовах постоплати. Відповідні вантажні митні декларації передані до банку. Під ці митні декларації банк купив валюту та здійснив нерезиденту платіж. Нерезидент виявив бракований товар та на суму бракованого товару надав кредит-ноту на зменшення заборгованості. У результаті цих дій на користь нерезидента виникла переплата. Чи можуть у підприємства-імпортера в такій ситуації виникнути проблеми з боку валютного контролю?
Підприємство-покупець, ТОВ на загальній системі оподаткування та платник ПДВ, станом на 28.04.2023 має невідображений податковий кредит за податковою накладною постачальника, яку датовано 29.12.2021 та зареєстровано в ЄРПН 10.02.2022. Чи має право ТОВ відобразити цей податковий кредит у поточній декларації з ПДВ за квітень 2023 р., чи правильніше буде подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за грудень 2022 р. з урахуванням періоду воєнного стану?
Підприємство в листопаді 2022 р. підписало з працівниками Угоду про припинення трудових відносин у квітні 2023 р. на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України. В Угоді зазначено, що під час звільнення працівнику виплачують вихідну допомогу у фіксованому розмірі ХХХХ дол. США, яку перераховують у національну валюту за курсом продажу валюти обслуговуючому банку. Чи може підприємство виплачувати таку вихідну допомогу, хоча її не передбачено законодавством у разі звільнення за п. 1 ст. 36 КЗпП України, та як її оподатковувати?
Виникла переплата з ПДФО у зв'язку з помилковим платежем. Подано заяву на переведення переплати на інший податок. Відмовили, посилаючись на те, що в електронному кабінеті немає нарахувань. Як діяти далі? Якщо потрібна документальна перевірка, то як її замовити? Що можуть перевіряти – тільки нарахування та виплати із зарплати чи всю бухгалтерію, і за який період?
Продовжуючи тему "Як не заблукати у КЕКВах: розбираємо актуальні питання", розглянемо деякі облікові ситуації, що виникають у процесі діяльності бюджетної установи.
Сьогодні порядок застосування КЕКВ посідає особливе місце в обліку бюджетної установи, а отже, потребує постійної уваги. У даній публікації пропонуємо з'ясувати актуальні запитання, що виникають у процесі обрання тих чи інших КЕКВ.
Минулий рік, коли законодавство налаштовувалося на воєнні рейки, було прийнято низку рішень, які, здавалося б, мали певною мірою спростити ведення господарської діяльності. Частина з них була скасована, змінена, але "плоди" можемо й досі пожинати. Розгляньмо один із таких "плодів".
З документами завжди клопіт. Коли є визначена форма – виникають запитання щодо заповнення, якщо ж форма довільна – укладачу доводиться неабияк умикати фантазію. А ще розгону для польоту фантазії додає ситуація, коли форма документа змінює свій "регламентований" статус.