Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№33-34
Серпень 2023
Тема номера:
Експорт послуг у період воєнного стану
Від редактора:

Шановні читачі!
Початок серпня виявився багатим на законодавчі зміни. Тож ми оперативно прокоментували найважливіші з них, навіть ті, що набувають чинності не в поточному році, адже наші клієнти мають бути впевнені, що вони зі знанням справи можуть дивитися не лише в завтрашній день.
Трад...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
НБУ повертає фінмоніторингові перевірки банків

Постанова НБУ "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 23 березня 2022 року № 60" від 27.07.2023 р. № 93 

Повідомлення про розбіжності в бенефіціарних відомостях

наказ Мін'юсту "Про затвердження Порядку повідомлення держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей між отриманими суб'єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи" від 12.07.2023 р. № 2542/5 (Порядок № 2542/5)

Коли можна списати "російську" кредиторку на підставі рішення РНБОУ

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 18.07.2023 р. № 1945/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Повідомлення про рахунки та е-гаманці в податкову повертається

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану" від 30.06.2023 р. № 3219-IX  

Особливості визначення предмета закупівлі: актуальні роз'яснення Мінекономіки

лист Мінекономіки від 03.07.2023 р. № 3323-04/32328-06 

Повернення боргу єдиннику за рішенням суду у вигляді майнових прав: чи можна зберегти свій статус

ІПК ДПС від 14.07.2023 р. № 1852/ІПК/99-00-04-03-03-06 

Новації Закону № 3173: запровадження електронних акцизних марок, їх обіг та нові штрафи

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв'язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах" від 29.06.2023 р. № 3173-IX 

Е-резидентські й інші зміни в обліку платників податків

Наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків" від 09.06.2023 р. № 305 

Авторські права та виробничий метод амортизації: як поєднати для цілей податку на прибуток

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 18.07.2023 р. № 1937/ІПК/99-00-21-02-02-06 

З 1 липня відновлено перебіг позовної давності для ЗЕД-контрактів: позиція ДПС

ІПК ДПС від 24.07.2023 р. № 2024/ІПК/99-00-21-01-02-06 

Чи відображати суму коригування витрат щодо сплати податку на нерухоме майно та плати за землю в уточнюючій декларації з податку на прибуток

ІПК від 27.07.2023 р. № 2131/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Як Мінфін упорядкував надсилання ППР платникам податків

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків" від 04.07.2023 р. № 368 

Мінфін випустив нову редакцію "держдивідендного" Розрахунку

накази Мінфіну "Про внесення змін до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку" від 04.07.2023 р. № 366 та "Про внесення змін до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку" від 27.07.2023 р. № 408

Угамування платіжкових пристрастей

Лист НБУ "Про структуроване призначення платежу в форматі ISO20022" від 02.06.2023 р. № 11-0008/38602 

Коли можна знищити облікові документи, якщо не було податкової перевірки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 19.07.2023 р. № 1969/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Поповнення у рядах Дія Сіті

Постанова КМУ "Про внесення зміни до переліку видів діяльності, здійснення яких стимулюється шляхом створення правового режиму Дія Сіті" від 28.07.2023 р. № 787 

Помилка у Звіті про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в оптовій мережі: як подати уточнюючий розрахунок

ІПК ДПСУ від 14.07.2023 р. № 1851/ІПК/99-00-09-04-02-06  

Тема номера
Експорт послуг через посередника в період воєнного стану: облік у довірителя

У деяких ситуаціях контрагентам вигідно здійснювати експорт послуг через посередника (комісіонера, комерційного агента тощо). Облік таких операцій має специфіку, яку стосовно довірителя (комітента, принципала) розглянемо у статті.

Експорт послуг у період воєнного стану: як визначити місце постачання

У публікації "Експорт послуг у період воєнного стану: податковий облік" ми зазначали, що порядок оподаткування ПДВ послуг, наданих нерезиденту, залежить від місця їх постачання. Зокрема, якщо послуга вважається наданою на митній території України, вона оподатковується ПДВ за звичайною ставкою. Операції з постачання послуг за межами митної території України не є об'єктом оподаткування ПДВ. Тому сьогодні наведемо систематизований перелік послуг із коментарями щодо визначення місця їх надання.

Експорт послуг у період воєнного стану: ПН на послугу з віддаленого технічного обслуговування

Запитання читача: "Як оформити, заповнити податкову накладну на експорт послуг (послуга віддаленого технічного обслуговування (засобами віддаленого доступу) обладнання, поставленого раніше) на загальних умовах оподаткування для юридичної особи?"

Експорт послуг через посередника в період воєнного стану: облік в агента

У статті "Експорт послуг через посередника в період воєнного стану: облік у довірителя" ми розглядали особливості відображення операцій постачання послуг через посередника у довірителя (принципала). Продовжуючи тему, у цій статті розглянемо особливості обліку за такими операціями у посередника (агента).

Експорт послуг у період воєнного стану: особливості валютного нагляду

У статті "Експорт послуг у період воєнного стану: як розрахуватися з нерезидентом" ми розглянули загальні правила проведення розрахунку за ЗЕД-договором за надані нерезиденту послуги. Продовжуючи тему валютного регулювання, у цій статті розповімо про особливості здійснення валютного нагляду за такими операціями.

Експорт послуг у період воєнного стану: як розрахуватися з нерезидентом

Експорт послуг у період воєнного стану має певні особливості, установлені Постановою № 18. Зокрема, на цей час фактично неможливо провести експортні операції з країною-агресором (рф) та республікою білорусь. Є також інші обмеження, про що розповімо у статті.

Експорт послуг у період воєнного стану: податковий облік

Порядок відображення в податковому обліку операцій з експорту послуг за ЗЕД-договорами зазвичай викликає питання щодо нарахування ПДВ. Є й інші нюанси в податковому обліку, про які ми поговоримо у статті.

Експорт послуг у період воєнного стану: бухгалтерський облік

Особливість бухгалтерського обліку операцій експорту послуг полягає в тому, що розрахунки з нерезидентом-замовником зазвичай проводять в іноземній валюті. Тоді розраховують курсові різниці, через що іноді виникають проблеми у практиків. З огляду на це в поточній статті розповімо про порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій експорту послуг.

Аналітична палітра
Планові податкові перевірки з 1 серпня 2023 року: для кого не діє мораторій

У зв'язку з набранням чинності Законом № 3219, яким унесено зміни до ПКУ, з 1 серпня 2023 року дещо змінено умови проведення планових перевірок. З'ясуймо, у чому суть цих змін і кого вони стосуються.

Документальні позапланові перевірки з 1 серпня 2023 року: підстави, умови, обмеження

Підстави для проведення документальних позапланових перевірок визначено в ст. 78 ПКУ. Утім на період воєнного стану більшість із цих підстав фактично не працювали, адже в умовах мораторію на податкові перевірки лише за окремими підставами податківці могли завітати до платника податку. Однак із 1 серпня 2023 р. Закон № 3219 суттєво розширив перелік підстав для таких перевірок. Тож з'ясуємо, коли саме слід очікувати податківців та за яким порядком можна проводити позапланову перевірку.

Запитували? Відповідаємо
Е-договір для добровільного ЄСВ

Як укласти е-договір добровільної сплати ЄСВ?

Оплата житла для працівників: як оподатковувати додаткове благо

Підприємство оплачує своїм працівникам, які виїхали у зв'язку з бойовими діями, проживання в гуртожитку на території іншого населеного пункту. Контрагент, який надає такі послуги проживання, є платником ПДВ і, звісно, надає акти виконаних послуг із ПДВ. На цей податковий кредит підприємство нараховує компенсувальні ПЗ.

Запитання: яку суму як базову підприємство повинно використовувати для нарахування податків з додаткового блага: із ПДВ чи без ПДВ на кожного співробітника? Які проводки підприємство має використовувати в бухобліку?

Засновник виконує функції директора та подає звітність: як оформити

На підприємстві ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, 31 липня 2023 року звільняється останній співробітник – директор, а кандидатів на цю посаду підприємство поки що не має. Чи може звітність підприємства в даному випадку здавати засновник, якими документами це оформити і чи потрібно йому нараховувати зарплату?

Компенсація за відпустку: як нарахувати за відсутності доходів у розрахунковому періоді

Отримали свідоцтво про смерть мобілізованого працівника. Під час проведення розрахунку йому нараховано компенсацію за невикористану відпустку – 20 днів. У розрахунковому періоді за останні 12 місяців (із липня 2022 р. по червень 2023 р.) заробітку не було, а лише по 18.07.2022 зберігався середній заробіток у розмірі 5 тис. грн.

Як розрахувати середню зарплату для нарахування компенсації за невикористану відпустку в липні 2023 року?

Індексація заробітної плати: чи нараховувати у 2023 році

Чи нараховувати індексацію заробітної плати із січня 2023 року, якщо базовий місяць – травень 2022 року? Якщо нараховувати, то в якому розмірі (грудень 2022 року відпрацьований не повністю та індексацію нараховано за відпрацьований час у розмірі 50,51 грн за 6 робочих днів).

Нотаріуси та 4ДФ

Коли та як нотаріуси мають звітувати перед податківцями за посвідченими правочинами?

Бюджет
Позбуваємося боргів у бюджетній установі: списуємо кредиторку

Продовжуючи "боргову" тематику, розпочату в статті "Позбуваємося боргів у бюджетній установі: списуємо дебіторку", розглянемо порядок списання кредиторської заборгованості.

Позбуваємося боргів у бюджетній установі: списуємо дебіторку

Значну увагу в бюджетно-обліковій сфері приділяють боргам. У цій статті пропонуємо розглянути процедуру списання дебіторської заборгованості.

Знаходимо КЕКВ для бюджетних витрат: огляд актуальних ситуацій

У цій публікації пропонуємо розібрати актуальні запитання, що виникають у процесі обрання тих чи інших КЕКВ.

Уроки судової практики
Хто відповідальний за правильність нарахування та виплату зарплати директору – позиція ВС

Чи має право директор призначити собі зарплатню вищу, ніж передбачено штатним розписом? На це запитання відповідь дали судді КГС ВС у постанові від 17.05.2023 р. у справі № 914/3433/21, яку ми й розглянемо.

ТЦУ: огляд судової практики

Становлення судової практики з трансфертного ціноутворення (ТЦУ) є одним з інструментів упередження використання та руйнування агресивних схем ухилення від оподаткування, яким Україні слід приділяти належну увагу в межах виконання Плану дій BEPS. Тож огляд відповідних судових рішень є важливим для всіх причетних.

Порада юриста
Інститут добросовісного набуття третьою особою майна, що є заставою за аграрними розписками

Інститут добросовісного набуття майна у правовій державі є однією з гарантій непорушності права власності правоволодільця. Тож у цій статті розглянемо правове підґрунтя добросовісного набуття права власності на майно, яке є заставою за аграрними розписками.

Бухгалтеру на замітку
Працівник – особа з інвалідністю: кадрово-зарплатні акценти для роботодавця

Працівники – особи з інвалідністю мають такі самі права, як і інші наймані особи. Їм надають гарантії щодо зайнятості й охорони праці в порядку, передбаченому законодавством про працю. Це зазначено у ст. 21 та ч. 2 ст. 3 КЗпП. Але трудові відносини з такими працівниками вимагають від роботодавця особливої увагу, адже законодавство передбачає низку вимог, яких варто дотримуватися. Тож далі з'ясуємо, які важливі моменти потрібно взяти до уваги, якщо на підприємстві працюють особи з інвалідністю.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua