Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№35-36
Серпень 2023
Тема номера:
Від редактора:

Шановні читачі!
Цього разу тему номера нашого видання ми присвятили блокуванню податкових накладних. Тема, без перебільшення, вічна та безкінечна, оскільки мало не щомісяця цю процедуру "покращують". А ми з вами перебуваємо в ролі піддослідних кроликів, тільки ось у результаті страждає справд...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Хто складає додаток ГД до Неприбуткового звіту: уточнення від ДПСУ

роз'яснення з категорії 102.04 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

ФОП-єдинник отримує від орендаря відшкодування за комунальні послуги: що з оподаткуванням

ІПК ДПС від 01.08.2023 р. № 2232/ІПК/99-00-24-03-03-06 

ОЗ простоюють або непідконтрольні: податкові наслідки амортизації

роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Чи можна уникнути санкцій, якщо вчасно не повідомили про початок здійснення фактичного контролю за іноземною юрособою

ІПК ДПС від 08.08.2023 р. № 2351/ІПК/99-00-23-03-02-09 

З 25 серпня поновлено строки надання адміністративних послуг і видачі документів дозвільного характеру

постанова КМУ "Про поновлення строків надання адміністративних послуг і видачі документів дозвільного характеру та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 08.08.2023 р. № 828 

Оновлено звітність про відходи

Постанова КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556" від 19.08.2023 р. № 876 

Фінансування бюджетної програми за рахунок КПН: що буде з неприбутковим статусом

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 28.07.2023 р. № 2158/ІПК/99-00-04-03-02-06 

Відсутність доступу до первинки підтвердили у 2022 році – чи потрібно робити це й у 2023-му?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 28.07.2023 р. № 2186/ІПК/99-00-04-03-01-06 

Тема номера
Блокування податкових накладних у період воєнного стану: розгляд документів і податковий кредит

У статті "Блокування податкових накладних у період воєнного стану: як подати документи на розблокування" ми розповіли про процедуру подання документів на розблокування податкових накладних. Продовжуючи тему, у цій статті розповімо, як в органі ДПС розглядають надані документи та як на їх підставі платник показує податковий кредит з ПДВ.

Блокування податкових накладних у період воєнного стану: як подати документи на розблокування

У разі зупинення реєстрації податкових накладних до органу ДПС потрібно подати документи для розблокування. Зазвичай у платників виникають питання щодо складу цих документів і власне процедури їх подання. Тож у статті нагадаємо, як подати документи на розблокування податкових накладних.

Блокування податкових накладних у період воєнного стану: судове оскарження рішень про відмову в реєстрації

У публікації "Блокування податкових накладних у період воєнного стану: адміністративне оскарження рішення регіональної комісії" ми зазначали, що рішення комісії центрального рівня не підлягає адміністративному оскарженню та може бути оскаржено у судовому порядку. З огляду на це сьогодні розповімо про особливості судового оскарження.

Блокування податкових накладних у період воєнного стану: адміністративне оскарження рішення регіональної комісії

У ситуації, коли комісія ДПС регіонального рівня відмовляє в розблокуванні податкової накладної, платник ПДВ вимушений оскаржувати "блокувальне" рішення податківців. Як це можна зробити в адміністративному порядку, ми розповімо у статті.

Блокування податкових накладних у період воєнного стану: критерії безумовної реєстрації

У публікації "Блокування податкових накладних у період воєнного стану: загальні моменти" ми завважили, що на першому етапі моніторингу податкової накладної (ПН) та розрахунка коригування до податкової накладної (РК) під час реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) аналізують критерії безумовної реєстрації. Отож для платника ПДВ украй важливо відповідати цим критеріям, тому в даному матеріалі розглянемо критерії безумовної реєстрації докладніше.

Блокування податкових накладних у період воєнного стану: загальні моменти

Нещодавно до Постанови № 1165 було внесено чергові зміни, які ми проаналізували в матеріалі "Оновлене блокування ПН/РК: чергові "новації" від Уряду". Оскільки цю Постанову коригують періодично, тема блокування податкових накладних залишається актуальною. Тож у цьому матеріалі розглянемо загальні моменти, пов'язані з блокуванням податкових накладних, зважаючи на останні новації, унесені за період воєнного стану.

Блокування податкових накладних у період воєнного стану: якщо платника зарахували до ризикових

Якщо платника ПДВ зараховують до категорії ризикових, реєстрація податкових накладних і розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних зупиняється. Тому платнику важливо якнайшвидше здійснити дії щодо зняття "ризикового" статусу. Як саме це зробити, розповімо у статті.

Блокування податкових накладних у період воєнного стану: особливості подання таблиці даних платника ПДВ

У статті "Блокування податкових накладних у період воєнного стану: загальні моменти" ми зазначали, що деякі критерії ризиковості операції можна "обійти", якщо подати до податкового органу таблицю даних платника податку, за умови, що її врахує контролюючий орган. Тож з огляду на важливість подання таблиці даних платника ПДВ, у цій статті розповімо про особливості цього процесу.

Аналітична палітра
"Помилкова" відпустка в зарплатній звітності: як виправити додаток Д1

На прикладі окремих ситуацій розглянемо особливості виправлення в додатку Д1 Податкового розрахунку помилок, пов'язаних із неправильним відображенням даних щодо наданих працівникам відпусток без збереження зарплати.

Гуманітарна допомога у медзакладі – КНП: облік отримання та використання

Сьогодні одним зі способів забезпечення нагальних потреб медзакладів України є гуманітарна допомога. У даній публікації ми вирішили приділити увагу обліковим питанням отримання та використання гуманітарної допомоги на користь медзакладу в статусі КНП.

Бухгалтерські будні
Гуманітарна допомога у медзакладі – КНП: облік передання іншому комунальному медзакладу

Продовжуючи "гуманітарну" тематику, розпочату в публікації "Гуманітарна допомога у медзакладі – КНП: облік отримання та використання", розглянемо облікову сторону передання гуманітарки іншому медзакладу у статусі КНП.

Взаємозалік заборгованостей за участю платника ПДВ – касовика: податково-облікові нюанси

Підприємство планує провести взаємозалік дебіторської та кредиторської заборгованості. Кредиторська заборгованість за договором купівлі товару. Дебіторська заборгованість за договором відступлення права вимоги (попередньо це був договір продажу товару). Підприємство застосовує касовий метод обліку ПДВ згідно з п. 44 підрозд. 2 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ.

Які податкові наслідки виникають у момент взаємозаліку, а саме:

– чи повинен кредитор скласти й зареєструвати податкову накладну на підприємство під час проведення заліку зустрічних вимог?

– чи має право підприємство на податковий кредит за такою податковою накладною?

– як виглядатиме операція взаємозаліку під час застосування касового методу податкового обліку з ПДВ мовою бухгалтерських проведень для кожної сторони Акта заліку зустрічних вимог?

Бухгалтерський світ: події та люди
Статус податкового резидента Великобританії: особливості визначення, неповний податковий період та звільнення від оподаткування доходів, що не ввозяться на територію

Багато наших співвітчизників вимушено покинули Україну, отримали підтримку і проживають у європейських країнах та у Великобританії. Разом із правами, які набуваються, виникають також обов'язки.

Так, отримуючи соціальний захист, медичні послуги й інші звичайні гарантії та блага, якими зазвичай користуються жителі певної країни, відповідна країна справедливо очікує на сплату податків із доходу своїх нових резидентів. Отже, оскільки набуття статусу податкового резидента іншої держави впливатиме на виникнення нових обов'язків, важливо розуміти підходи до даного питання в іноземних держав.

У поточній публікації ми розкриємо окремі питання визначення статусу податкового резидента Великобританії, неповного податкового періоду та можливості звільнення від оподаткування доходів, що не ввозяться на територію Великобританії.

Запитували? Відповідаємо
Працівник – доброволець ДФТГ: як нараховувати середній заробіток

У нас є працівник, що добровільно задіяний у теробороні. Ми продовжуємо платити йому середній заробіток за час, коли він у теробороні (надає нам документальне підтвердження щодо цього). Але це не постійно, а зазвичай декілька днів на тиждень. Через це ми постійно перераховуємо йому середній заробіток. Чи потрібно за таких обставин включати до розрахунку середнього заробітку середній заробіток попередніх періодів?

Щорічна відпустка працівнику з інвалідністю: умови збільшення тривалості

Працівник, з яким укладено трудовий договір із 1 липня 2021 року, у серпні 2023 року надав довідку за формою № 157-1/о, датовану 12 вересня 2022 року, яка підтверджує його статус особи з інвалідністю ІІ групи. За попередній робочий рік (з липня 2022-го по червень 2023 року) працівнику вже надана відпустка тривалістю 24 календарних дні. Чи потрібно надавати працівнику ще 6 календарних днів? Чи не обмежено тривалість таких відпусток під час воєнного стану?

Внески на добровільне страхування працівників: як урахувати в середній зарплаті

Чи потрібно враховувати в розрахунок середньої зарплати для виплати декретних/лікарняних таку виплату на користь робітника, як оплата добровільного страхування життя підприємством за працівника? Ці оплати не прописані як частини фонду оплати праці в трудовому договорі, прописані тільки як пільги в колективному договорі та в політиці компенсацій, пільг та подарунків. На ці оплати нараховували ПДФО та ВЗ як на додаткове благо (код доходу в додатку 4ДФ – "125"), а також ЄСВ (оскільки дана компенсація не вказана в Постанові № 1170).

Імпорт медобладнання: що з ПДВ

ТОВ планує імпортувати медичне обладнання (апарат штучної вентиляції легенів, електрокардіограф). Обладнання відповідає вимогам технічних регламентів, підтверджується документами про відповідність, дозволене для застосування в Україні, та згідно з абз. 2 пп. "в" ст. 193.1 ПКУ підлягає оподаткуванню ПДВ 7 %. Обладнання також відповідає Переліку лікарських засобів та медичних виробів, затвердженому постановою КМУ від 27.12.2022 р. № 1447. Медичне обладнання постачатимуть до державної лікарні на підставі Договору державних закупівель.

Чи будуть звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до п. 38 підрозд. 2 розд. XX ПКУ операції з постачання на території України такого обладнання?

Бухгалтеру на замітку
Відповідальний за ведення військового обліку на підприємстві: вимоги та порядок призначення

У п. 8 Порядку № 1487 зазначено, що організацію військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях покладено на відповідних керівників. Але безпосередньо обов'язки ведення військового обліку покладено на службу персоналу (кадровий підрозділ) або особу, що веде облік працівників, які є призовниками, військовозобов'язаними та резервістами.

Заперечення до акта податкової перевірки: підстави та процедура подання

Податкове законодавство надає платнику податків можливість самозахисту своєї точки зору й інтересів як під час, так і після податкової перевірки. Процедура адміністративного або судового оскарження дозволяє платнику податків довести неправомірність рішення податківців, яке закріплене в податковому повідомленні-рішенні (ППР). А ось ще до прийняття податковим органом ППР платник податків має можливість надати заперечення до акта перевірки, що також може вплинути на позитивне для платника рішення податківців. Які підстави та процедура подання заперечень? Докладніше про це далі.

Робочий час і відпочинок в умовах воєнного стану: що змінюється у серпні та жовтні 2023 року

17 серпня 2023 року набрали чинності Закон № 3275 та Указ № 451, унаслідок чого воєнний стан продовжено на 90 діб до 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року. З огляду на зазначене роботодавці мають урахувати, що це може вплинути на робочий час і час відпочинку працівників. Далі говоримо докладніше.

Відпустка учаснику бойових дій: умови й порядок надання

Працівникам, які мають статус учасника бойових дій, гарантоване право на додаткову відпустку. Який порядок її надання і оплати – далі у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua