Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№37-38
Вересень 2023
Тема номера:
Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулий тиждень був гарячим у плані чергових новин щодо цілком можливого дубля 2 Закону № 3219 (законопроєкт № 8401), бо зміна тексту законопроєкту, яку внесли в частині перевірок в останній момент перед голосуванням у ВР, не відповідала вимогам МВФ. Тепер потрібно швидко відм...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Порядок обслуговування місцевих бюджетів знову підкоригували

Зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 серпня 2012 року № 938, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 вересня 2012 року за № 1569/21881, затверджені наказом Мінфіну від 27.07.2023 р. № 409, та наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 27 липня 2023 року № 409" від 18.08.2023 р. № 443

"Відрядні" витрати бюджетників: оновлено вимоги до оформлення

Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98, затверджені постановою Кабміну від 25.08.2023 р. № 913

Е-каталог і медичні закупівлі: огляд змін від Мінекономіки

лист Мінекономіки від 04.08.2023 р. № 3323-04/40119-06 

Заборона на виробництво сигарет для Duty free та інші обмеження – з 1 жовтня набирає чинності Закон № 3326

Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів" від 10.08.2023 р. № 3326-IX 

Зі спецЄП на загальну систему: як подати декларацію з податку на прибуток

роз'яснення з категорії 102.11 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Повернення зі спецЄП до податку на прибуток: що із сумами переоцінки

роз'яснення з категорії 102.12 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Тема номера
Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: строки зберігання документів

У ПКУ встановлено досить жорсткі норми щодо дотримання строків зберігання документів. Які саме – розглянемо в статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: звільнення від відповідальності щодо "пального" акцизу

У статті "Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: "пальний" акциз" ми проаналізували норми щодо притягнення до відповідальності платників акцизного податку за вчинені правопорушення. Водночас слід урахувати, що в період воєнного стану певний час платники не мали змоги реєструвати акцизні накладні, тому законодавці передбачили норми для звільнення від відповідальності за деякі "акцизні" порушення. Які саме – розповімо у статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: "пальний" акциз

Акцизний податок з обсягів перевищення пального справедливо вважають одним із найскладніших в адмініструванні. Водночас штрафні санкції за вчинені правопорушення щодо "пального" акцизу досить істотні. Про це й поговоримо у статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: реєстраційні дані

У період воєнного стану платники податків також повинні бути зареєстровані в органах ДПСУ. Причому звільнень від відповідальності за ці правопорушення в ПКУ не передбачено. Які саме штрафи накладають за реєстраційні правопорушення – розповімо в статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: інформація про фізичних осіб

Навіть у період воєнного стану податкові агенти зобов'язані відображати будь-які виплати фізичним особам у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (форма № 4ДФ). За неподання цієї звітності передбачено штрафні санкції, про що й сьогодні поговоримо.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: відповідальність за порушення строків зберігання документів

У статті "Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: строки зберігання документів" ми проаналізували питання щодо строків зберігання документів, установлених ПКУ. Продовжуючи цю тему, у цій статті розповімо про відповідальність, установлену в ПКУ за порушення строків зберігання документів.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: порушення в реєстрації податкових накладних

У період воєнного стану деякий час реєстрацію податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) не здійснювали. Законодавці це врахували та передбачили в ПКУ норми, які звільняють від відповідальності за порушення в реєстрації податкових накладних. Проте наразі реєстрацію проводять у звичайному режимі, і відповідальність за правопорушення у даній сфері застосовна. Про це й поговоримо у статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: подання звітності

Під час воєнного стану певний період за неподання звітності не штрафували. Однак нині ці штрафні звільнення вже застосовують за дотримання певних умов. Тому важливо знати, які штрафи загрожують платникам за невиконання обов'язку щодо подання звітності. Про це й поговоримо у статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: звільнення від відповідальності

У ПКУ передбачено низку норм, які звільняють платників податків від відповідальності. Деякі норми діють на тимчасовій основі, зокрема впроваджені на період воєнного стану. Водночас існують норми, які за певних умов звільняють від відповідальності без обмеження часу. Про це й поговоримо в статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: загальні правила притягнення до відповідальності

У період воєнного стану певний час діяв мораторій на штрафування за податкові правопорушення. Однак поступово "послаблення" знімають і платників притягують до відповідальності. Тому в нашій публікації нагадаємо основні моменти, пов'язані з накладанням штрафних санкцій за податкові правопорушення.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: строки реєстрації податкових накладних

У період воєнного стану деякі платники ПДВ не можуть за об'єктивними причинами в звичайні терміни забезпечити реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Тому законодавці встановили в ПКУ тимчасові норми для реєстрації податкових накладних в ЄРПН у період дії правового режиму воєнного стану. У цій статті нагадаємо, у які терміни наразі потрібно реєструвати податкові накладні в ЄРПН.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: розрахунок податкових зобов'язань

Найчастіше на практиці платники припускаються помилок у розрахунку податкових зобов'язань. Іноді платники самостійно виявляють такі помилки та виправляють через процедуру самоуточнення. Якщо ж помилки не виправлено, їх можуть виявити податківці під час перевірок. Тоді платнику загрожують фінансові санкції. Які саме – розповімо в статті.

Штрафи за податкові порушення в період воєнного стану: несплата податкових зобов'язань

У період воєнного стану за зрозумілих причин збільшилася кількість правопорушень у сфері несплати податкових зобов'язань. Певний час діяли спеціальні норми, які звільняли від відповідальності, однак наразі такі преференції надають лише за дотримання чітко визначених умов. Інакше на суб'єкта господарювання можуть накласти штрафні санкції, про що розповімо у статті.

Аналітична палітра
Сумісник на умовах неповного робочого часу: як нарахувати заробітну плату

Питання щодо оплати праці сумісників нормативно-правовими документами майже не визначені. Є лише декілька загальних положень у КЗпП та Законі № 108, які не дають відповідей на низку практичних запитань. А тому розбиратися у цій темі зазвичай доводиться з огляду на роз'яснення державних органів.

Бухгалтерські будні
Алгоритм виправлення помилок, зроблених під час нарахування лікарняних і декретних

Помилки в нарахуванні лікарняних і декретних потребують від бухгалтера обов'язкової реакції, адже їх ігнорування може призвести до штрафних санкцій. Тож далі – про порядок їх виправлення.

Хвороба під час відпустки: як продовжити або перенести час відпочинку

У разі засвідченої в установленому порядку тимчасової непрацездатності працівника його щорічну відпустку має бути перенесено на інший період або продовжено. Таку гарантію для працівника передбачено в Законі про відпустки. Про практичну реалізацію цієї гарантії – далі у статті.

Помилкові лікарняні в Д1: порядок виправлення

Помилки під час відображення в Податковому розрахунку даних щодо оплати тимчасової непрацездатності – доволі поширене явище. Причиною цього може бути помилкове завищення або заниження суми лікарняних чи неврахування оплати тимчасової непрацездатності під час складання звітності. Тож, розглянемо актуальні приклади щодо порядку виправлення таких помилок у додатку Д1 до Податкового розрахунка. Але насамперед пригадаємо базові правила виправлення помилок у Податковому розрахунку, яких варто дотримуватися під час виправлення помилок щодо оплати тимчасової непрацездатності.

Запитували? Відповідаємо
Роялті та резидент Дія Сіті: податкові нюанси

Просимо пояснити податкові наслідки щодо податку на виведений капітал у резидента Дія Сіті стосовно роялті у випадках, якщо:

– резидент Дія Сіті виплачує роялті платнику податку на прибуток і резиденту Дія Сіті;

– резиденту Дія Сіті виплачують роялті платники податку на прибуток і резиденти Дія Сіті.

Безкоштовне передання власних ТМЦ громадській організації: що з ПДВ

Підприємство – платник ПДВ та податку на прибуток на особливих умовах планує надати благодійну допомогу громадській організації у вигляді безкоштовного передання власних ТМЦ, а саме МШП (обліковуються на позабалансовому рахунку МЦ, оскільки надані в експлуатацію відповідальному працівнику й мають, відповідно, нульову вартість) та ІНМА (вартість теж нуль, оскільки спосіб амортизації 100 % під час прийняття в експлуатацію).

Чи підпадає благодійна допомога громадській організації під дію пп. 197.1.15 ПКУ? Якщо ні, то яку вартість брати для нарахування ПДВ?

Бюджет
Черговість проведення бюджетних видатків: довідник станом на 10.08.2023

На час воєнного стану Казначейство здійснює платежі в особливому режимі. Полягає він, зокрема, у проведенні видатків у суворій послідовності. Якій саме – з'ясуємо в цій публікації.

Утеплюємо приміщення бюджетної установи: облікові підходи

У цій публікації пропонуємо розглянути облік витрат на ремонтно-поліпшувальні роботи, спрямовані на утеплення приміщень бюджетної установи.

Уроки судової практики
Аудит на підприємстві за ініціативи учасника: ВС висловила позицію щодо переліку витребуваних документів

Ніхто не сперечатиметься з тим, що власник частки статутного капіталу зацікавлений у стабільній роботі підприємства. І один із механізмів, який мав би забезпечити стабільний функціонал, є внутрішній аудит. Законодавець, зокрема, для власника (або ж власників) передбачив право на проведення внутрішнього аудиту. На прикладі постанови ВС КГС від 01.08.2023 р. у справі № 911/2646/21 ми розглянемо, які саме особливості притаманні реалізації цього права, чи справді підприємство зобов'язане надавати в межах аудиту дані баз 1С та Управління відносинами з клієнтами (CRM-системи).

Бухгалтеру на замітку
Небанківська фінкомпанія прощає борг фізособі-боржнику: що в обліку

ТОВ – небанківська фінансова компанія надає кредити фізичним особам. На дебіторську заборгованість нараховує резерви очікуваних кредитних збитків. Ухвалено рішення припинити визнання активу (простити) основний борг (тіло) до закінчення строку позовної давності з використанням нарахованого резерву, без відправлення боржнику повідомлення про прощення, Товариство за свій рахунок сплатить податки з перевищення 25 % мін. з/п, оскільки сума прощеного основного боргу становить більше ніж 25% мін. з/п (ст. 165.1.55 ПКУ).

Чи виникають різниці в податковому обліку в ТОВ у разі припинення визнання активу в разі прощення основного боргу та різниці на суми сплачених податків за боржника?

Чи виникає в боржника нове додаткове благо на суму сплачених податків товариством, якщо так, то як бути ТОВ – знову сплачувати податки на податки й так до виконання зобов'язання?

Які бухгалтерські проведення має зробити товариство та як відобразити в 4 ДФ і в податковому обліку?

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: умови та порядок надання

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами жінка за власним бажанням може скористатися правом на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Проте таку відпустку може отримати не лише матір. Тож далі докладніше про умови та порядок надання цієї відпустки.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua