Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2021, 03, №11-12

Шановні читачі!

На сьогодні топзапитанням від бізнесу є таке: коли отримаємо чергові нові форми податкової накладної та звітності з ПДВ, де враховано ставку ПДВ 14 %? Дійсно, ситуація непроста, бо щойно налаштувалися на одні форми податкової накладної та звітності з ПДВ, аж раптом отримали знижену ставку для аграріїв, а тому знову чекаємо змінених.

Контролери на своєму сайті опублікували роз'яснення, у якому підтвердили, що для операцій зі ставкою ПДВ 14 % податкові накладні поки що реєструвати не можна. Звісно, аграріям від цього не легше.

Щоб зрозуміти, коли ж отримаємо податкову накладну та звітність, орієнтуємося на таке: проєкт оновленої податкової накладної на сайті ДПС оприлюднено 23.02.2021, а за ст. 9 Закону про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності строк прийняття зауважень і пропозицій щодо проєкту регуляторного акта не має бути меншим ніж місяць.

Отже, на оновлені форми можемо розраховувати лише після 23 березня, інакше через суд сам наказ, а значить і форми, може бути визнано недійсним. (А втім, якщо ДРС визнає зазначений наказ нерегуляторним актом, то можемо отримати й раніше. Хоча маю великі сумніви.) Оскільки діє карантин, то штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних застосуванню не підлягають. Щодо звітності з ПДВ, яку також отримаємо наприкінці березня, то тут, найімовірніше, податківці всупереч п. 46.6 ПКУ наполягатимуть на достроковому поданні за березень, а не за квітень. Ось така історія...

Тож слідкуйте за нашими матеріалами, адже ми завжди тримаємо руку на пульсі.

Читайте БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і пам'ятайте: Закон на вашому боці!

З повагою
Галина Зубар,
головний редактор Б&З, ЛІГА:ЗАКОН

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua