Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Бенефіціари: нові держреєстраційні форми
Ніна Борисенко, бухгалтер-експерт

Документ:

Кому читати:

юридичним особам

Що сталося:

оновлено форми державної реєстрації в частині подання інформації про фактичних власників бізнесу

Набирає чинності:

11.07.2021

Услід за затвердженням Наказом Мінфіну № 163 форми та змісту структури власності (про це див. матеріал "Розкриття бенефіціарів: форми, роз'яснення та приклади від регуляторів") Мін'юст коментованим документом підкоригував і реєстраційні форми для юросіб.

Так, з 11 липня 2021 року державному реєстратору в новій редакції потрібно подавати форми:

2 "Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)";

4 "Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування";

6 "Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи".

Серед основних змін відзначимо такі: з форм 2 та 4 прибрали сторінку з додатковими відомостями про кінцевого бенефіціара засновника особи. Тепер у цих реєстраційних формах потрібно буде зазначати лише кінцевого бенефіціарного власника безпосередньо самої лише особи. Адже на цей час усіх "проміжних" бенефіціарів (тобто бенефіціарів безпосередньо особи та її засновників) розкривають у структурі власності. І саме із цього документа потрібно буде вже визначити "найкінцевішого" бенефіціарного власника, інформацію про якого й подаємо держреєстратору.

Ще один важливий момент: як випливає з приміток у самих формах, заповнювати повну інформацію про бенефіціара (сторінку 2) треба буде лише в разі оновлень. Тож, якщо на момент подання форм буде проставлено позначку "в актуальному стані", основну частину можна не заповнювати.

Тобто дублювати подану у формах 2 та 4 інформацію немає потреби, а заповнити "бенефіціарну" сторінку доведеться лише в разі актуалізації інформації.

Сама ж позначка щодо актуальності даних чи потреби в оновленні є обов'язковою.

Відповідно, й у власне "бенефіціарній" формі 6 також лишилося дві сторінки замість трьох. Аналогічно до згаданих вище реєстраційних форм на видаленій сторінці наводили інформацію про бенефіціарів засновника особи. Оскільки тепер увесь ланцюг володіння буде розкрито у спецформі структури власності, затвердженої Наказом № 163, повну інформацію про кінцевого бенефіціара на сторінці 2 заповнюватимуть лише в разі оновлень. Якщо ж ці відомості на момент подання підтвердження за формою 6 є актуальними – заповнити треба лише сторінку 1 із проставленням відповідної позначки.

Як і раніше, у разі наявності у структурі власності кількох бенефіціарних власників під час внесення змін до реєстраційних форм заповнити потрібно відповідну кількість примірників "бенефіціарної" сторінки.

Нагадаємо, розкривати кінцевих бенефіціарів мають усі юрособи, що здійснюють фінансові операції. Саме для оновлення в Єдиному державному реєстрі відповідних відомостей разом із підтвердними документами державному реєстратору необхідно подати:

– заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) (форма 2) або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4);

– структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу № 163 (лист Мін'юсту від 11.06.2021 р. № 5178/8.4.4/32-21).

У загальному випадку зробити це потрібно до 11 жовтня 2021 року з подальшим щорічним підтвердженням. Адже вся ця "бенефіціарна історія" – одна з ключових вимог фінмоніторингового законодавства (передусім Закону № 361), а за її невиконання передбачено штраф у розмірі від 17000 до 51000 грн (ст. 16611 КУпАП).

Також на цю тему радимо матеріали:

"Фінмоніторинг-2020: ознайомлюємось із новими правилами";

"Подаємо відомості про кінцевих бенефіціарів у 2020 році";

"Представництво нерезидента без права юридичної особи: чи потрібно подавати інформацію про бенефіціарів?".

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua