Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Карантинна допомога: чи вказувати в додатку 4ДФ
Інна Журавська, консультантка із питань оподаткування й оплати праці

Працівники підприємства подавали заяви на отримання карантинної допомоги в розмірі 8000 грн, однак про фактичне отримання допомоги вони не повідомляють. Чи потрібно відображати таку допомогу в додатку 4ДФ об'єднаної звітності? І якщо так, то як роботодавець може дізнатись, чи отримував працівник допомогу?

Законом № 1358  передбачено надання допомоги в розмірі 8000 грн застрахованим особам (найманим працівникам), які втрачають частину заробітної плати чи доходу у зв'язку із запровадженням додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів на час карантину. Умови надання допомоги визначено Законом.

Докладніше про порядок надання такої допомоги читайте в матеріалі "Допомога ФОП і працівникам у "червоних" зонах карантину: умови надання у 2021 році".

Для її отримання застрахована особа повинна була подати заяву в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг "Дія" або з використанням мобільного додатка порталу "Дія".

Після перевірки інформації, наданої застрахованою особою в заяві, суму допомоги Пенсійний фонд перераховував безпосередньо на рахунок заявника.

Законодавством не передбачено зобов'язання працівника інформувати свого роботодавця про суми отриманої допомоги.

Отже, безпосередню участь роботодавця у процедурі надання коштів його працівнику (як застрахованій особі) не передбачено. Оскільки суму допомоги перераховували на рахунок працівника, а не підприємства, то підприємство жодним чином не може вважатися податковим агентом і не зобов'язане вказувати дані про суми такої допомоги в додатку 4ДФ.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua